Dodano: Wtorek, 19 września 2023r. godz.: 07:02. Nr wydania: 559/2023

Kolejowe zakamarki Wrocławia

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu serdecznie zaprasza na trzecią odsłonę "Kolejowych zakamarków Wrocławia", czyli pociągów retro z przewodnikiem w obrębie wrocławskiego węzła kolejowego.

Symbolicznie jest to wydarzenie, które zamyka okres letni w naszym klubie, ale dla stowarzyszenia nie jest to koniec sezonu turystycznego. W okresie jesienno - zimowym przewidujemy kolejne przejazdy, zwłaszcza, że są chętni i otrzymujemy pytania o organizację kolejnych podróży naszym historycznym składem.

Tym razem przygotowaliśmy 4 pociągi: Zakamarki zachodnie, zakamarki Towarowej Obwodnicy Wrocławia, oraz zakamarki północno zachodnie i południowe. W wypadku dużej ilości chętnych przewidujemy uruchomienie piątego pociągu - wówczas byłyby to zakamarki wieczorne, po zachodzie słońca.

Przejazdy historycznego składu odbywają się po odcinkach nieoczywistych, czyli nie tylko po trasach dostępnych dla rozkładowych pociągów osobowych, ale również po torach, po których na co dzień jeżdżą wyłącznie pociągi towarowe. Najlepszym tego przykładem jest pociąg "Zakamarki Towarowej Obwodnicy Wrocławia", która łączy ze sobą dwie wrocławskie stacje rozrządowe - Wrocław Gądów i Wrocław Brochów (druga największa stacja rozrządowa w Polsce po Tarnowskich Górach). Podróżni zobaczą "od zaplecza" niedostępne dla codziennego widoku przestrzenie naszego miasta. Tak samo jest w wypadku pozostałych kursów tego dnia. Każdy jest inny, każdy zawiera w sobie podróż odcinkami niedostępnymi na co dzień dla pociągów pasażerskich i pozwala zwiedzać miasto z rzadko doświadczanej perspektywy.

Nie zabraknie również klubowego przewodnika, którego opowiadania są nieodłącznym elementem "Kolejowych zakamarków Wrocławia" i okazją do poznania wielu ciekawostek historycznych, związanych z mijanymi przez pociąg miejscami. Przejazdy kierowane są do wszystkich chętnych, w tym rodzin z dziećmi. Udział w "Kolejowych zakamarkach Wrocławia" to również okazja, aby zajrzeć do kabiny maszynisty muzealnej lokomotywy, zapoznać się z jej obsługą czy doświadczyć podróży w wagonach z lat 20-tych, zwanych w żargonie "bolkami" lub "donnersbuchami" - trzęsące się puszki. W jednym z wagonów funkcjonuje bar serwujący różne napoje oraz sklepik z klubowymi gadżetami. Dochód ze sprzedaży biletów i pamiątek pomaga stowarzyszeniu ratować zabytki kolejnictwa.

Link do wydarzenia: https://kskwroclaw.pl/kolejowe-zakamarki-wroclawia/.

W chwili obecnej wszystkie miejsca zostały zarezerwowane, jednak część miejsc odblokuje się i bilety wrócą do puli. Warto śledzić informacje na bieżąco. W ciągu kilku dni wpłynęło tak wiele rezerwacji.

Obraz: kskkolejowezakamarki1023rok.jpg

Autor: KSK Wrocław.
Publikacja tekstu: Wtorek, 19 września 2023r. godz.: 07:02. Nr wydania: 559/2023

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki