Dodano: Wtorek, 6 maja 2014r. godz.: 20:59. Nr wydania: 333/2014

Wybraliśmy zdjęcia do kalendarza kolejowego na 2015 rok

Za nami okres intensywnego myślenia, wertowania, oceniania i dyskusji nad kształtem kalendarza kolejowego na rok 2015. Mamy wybranych 13 zdjęć, które planujemy umieścić w kalendarzu na kolejny rok. Mamy też wiele ciekawych i ważnych informacji dla autorów i czytelników.

Wydajemy sami

Zacznijmy od chyba najważniejszego. Kalendarz Kolej Podsudecka na rok 2015 zostanie wydany tylko i wyłącznie przez nasz serwis! Dotychczas publikacja była wydawana wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei Racławice. W tym roku tak nie będzie. Stowarzyszenie poszukuje sponsorów do organizacji pikniku i w zamian chce wydać kalendarz ze zdjęciami kolejowymi oraz zdjęciami działalności tychże sponsorów (np. transportowe, ciężarówki itp.). Oni wydają kalendarz osobno i w to nie będziemy się mieszali. Fakt faktem nazwa i prawa do Kalendarza Kolej Podsudecka są nasze i tylko taki kalendarz będzie sprzedawany na naszej stronie (nasze wydawnictwo).

Nasz kalendarz, jak każdy wydany wcześniej, ma charakter wyłącznie kolejowy i dotyczy wyłącznie naszej linii kolejowej. Będzie zawierał przepiękne zdjęcia nadesłane przez czytelników. Idea jego wydawania nie zmienia się: pokazanie czasów obecnych i historii Magistrali Podsudeckiej. Chcemy, by kalendarz przez cały rok pokazywał piękno kolei podsudeckiej.

Tak będzie wyglądał kalendarz

Na 2015 rok kalendarz jak zawsze: 13 stron w tym okładka. Format A3 z zawieszką. Papier dobrej jakości. Każda fotografia podpisana. Tym razem mapki nie będzie. Dowiedzieliśmy się, że są czytelnicy, którzy potem wycinają zdjęcia z kalendarza i oprawiają je w ramki do powieszenia na ścianie.

Wysyłka i sprzedaż będzie odbywała się przez naszą stronę. Zmienią się zasady. Będzie dużo łatwiej. Zintegrujemy system płatności on-line. Będzie można zapłacić tradycyjnym przelewem bankowym lub płatnością PayU (taka sama, jak na Allegro). Nie trzeba będzie podawać NIPu ani numeru PESEL. Wprowadzimy algorytm, który przy każdej dodatkowej kupowanej sztuce będzie obniżał cenę jednostkową.

Cena kalendarza nie jest jeszcze znana. Pewnie poznamy ją do końca maja.

Wybrane zdjęcia

Było ciężko. Dwa tygodnie ostrej dyskusji. Chcieliśmy stworzyć najlepszy kalendarz jak do tej pory, a przy tym opublikować zdjęcia jak największej ilości osób. Zdecydowałem, że po raz pierwszy w historii w kalendarzu nie będzie zdjęcia mojego autorstwa (jako autor publikacji zawsze publikowałem swoją fotografię). Tym razem opublikujemy tylko fotografie czytelników.

Trzy osoby wysłały do nas kilkanaście pięknych fotografii. W zasadzie tylko z nich mógłby powstać kalendarz. Postanowiliśmy nagrodzić ich szczególnie: w kalendarzu opublikujemy po dwa zdjęcia tych fotografów. Kalendarz na 2015 rok będzie miał zatem zdjęcia dziewięciu różnych autorów.

Oczywiście wygląd kalendarza do momentu jego druku pozostanie tajemnicą. Zdradzimy, że na okładce będzie zdjęcie, który nadesłał do nas Łukasz Białow. Wysłał wiele świetnych zdjęć, ale to jedno od razu zwróciło naszą uwagę jako to idealnie nadające się na okładkę. Po raz pierwszy w kalendarzu znajdzie się zdjęcie wykonane przez kobietę oraz osobę mieszkającą w Czechach.

Do końca tygodnia skontaktujemy się z autorami wybranych zdjęć i poprosimy o oryginały fotografii. Postaramy się też możliwie szybko narysować pełny kalendarz i podamy Wam pełną informację o tym jakie będzie zawierał fotografie.

Zapewne autor wybranej fotografii będzie zastanawiał się, dlaczego wybraliśmy jego to, a nie inne jego zdjęcie? Staraliśmy się, by w kalendarzu były fotografie z różnych lokalizacji, różnych pociągów, różnych pór roku. Jeśli przykładowo wybraliśmy zdjęcie lokomotywy ST43 z Nysy i wiedzieliśmy, że ta fotografia będzie w kalendarzu, to u innych autorów wybieraliśmy zdjęcia innych lokomotyw z innych miejsc.

W naszej opinii nowy kalendarz będzie najlepszy z dotychczas wydanych. Ma w nim być niesamowita fotografia pociągu prowadzonego lokomotywą SU46-017 z 1996 roku! Na pewno znajdzie się strona z lokomotywą SU46-013 i wagonami piętrowymi w malowaniu żółto-pomarańczowym. Mamy też piękne zdjęcie Śnieżki z lokomotywą SU45. Słowem piękna i najlepsza historia podsudeckiej. Na pewno będzie też zdjęcie pociągu REGIO z "bohunem" i składy towarowe. Więcej napiszemy niebawem.

Przypomnijmy, że każda osoba, której zdjęcie znajdzie się w kalendarzu otrzyma od nas publikację za darmo. W tym roku postaramy się nagrodzić każdego, kto wysłał zdjęcie. Osoby, których fotografie nie znajdą się w kalendarzu otrzymają książkę dotyczącą historii kolei w Racławicach Śląskich, która ma być wydana w czerwcu tego roku (na piknik kolejowy). Książka ma mieć wiele fotografii i ok. 34 strony. Oczywiście publikację dostaną też osoby, których zdjęcia znajdą się w kalendarzu.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 6 maja 2014r. godz.: 20:59. Nr wydania: 333/2014

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki