Dodano: Wtorek, 29 grudnia 2015r. godz.: 21:07. Nr wydania: 407/2015

Kolejka z klocków Lego i największa makieta kolejowa

Okres Świąteczny, przełom roku oraz czas ferii, to dni, w których mamy więcej wolnego i udajemy się na wycieczki, zwiedzamy, bawimy się. Zapraszamy miłośników kolei, tych małych i dużych, do Wrocławia.

Na Stadionie Wrocławskim dostępna jest ogromna wystawa klocków Lego. Można tam m.in. zobaczyć idealnie odwzorowany model Titanica zbudowany z pół miliona elementów. Gości wystawy zachwycą wspaniale odwzorowane modele statków kosmicznych z filmu Star Wars, modele znanych budowli, zamków i dużych pojazdów.

To, co najciekawsze z punktu widzenia miłośnika kolei, to zbudowane z klocków makiety kolejowe. Tych jest kilka: jest przykład kolei normalnotorowej i wąskotorowej. Są stacje, bocznice, mosty, wiadukty oraz jeżdżące pojazdy. Szczególnie interesująco wygląda model lokomotywy SM42.

Wystawę można zwiedzać do dnia 7 lutego. Więcej informacji na stronie internetowej: www.wystawaklockow.pl. W weekendy należy liczyć się z prawdziwymi tłumami odwiedzających. Poniżej prezentujemy kilka fotografii.

Obraz: wystawalego1.jpg
Obraz: wystawalego2.jpg
Obraz: wystawalego3.jpg
Obraz: wystawalego4.jpg
Obraz: wystawalego5.jpg
Obraz: wystawalego6.jpg
Obraz: wystawalego7.jpg
Obraz: wystawalego8.jpg

Dworzec Świebocki, to najstarszy zachowany dworzec kolejowy Wrocławia. W 1991 roku zawieszono tam ruchu pociągów. Jakiś czas temu wnętrza obiektu stały się siedzibą największej w Polsce makiety kolejowej. Ekspozycja zaprezentowana została na dwóch poziomach. Detale, pomysłowość oraz precyzja zachwycają. Można zobaczyć stację Karpacz, okolice Śnieżki, Dworzec Świebocki, estakadę kolejową Wrocławia, kamienny wiadukt i wiele więcej. Oczywiście najważniejsze są kursujące po torach pociągi.

Uważne oko gościa obserwującego makietę dostrzeże wiele zabawnych scenek, które projektanci ciekawie wkomponowali w scenerię. Ich odnalezienie może być ciekawą zabawą. Według modelarzy można tam zobaczyć makietę, na którą składają się tory o długości ponad 400 metrów, 15 pociągów i 60 wagonów. Więcej informacji na stronie www.kolejkowo.pl.

Obraz: wystawalego9.jpg
Obraz: wystawalego10.jpg
Obraz: wystawalego11.jpg
Obraz: wystawalego12.jpg
Obraz: wystawalego13.jpg
Obraz: wystawalego14.jpg
Obraz: wystawalego15.jpg
Obraz: wystawalego16.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 29 grudnia 2015r. godz.: 21:07. Nr wydania: 407/2015

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki