Dodano: Czwartek, 4 września 2014r. godz.: 11:29. Nr wydania: 354/2014

Pociągiem bezpośrednio do Gliwic

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w nowym rozkładzie pociągiem regionalnym bezpośrednio dojedziemy do Gliwic.

Wrzesień, to miesiąc, w którym plotki dotyczące rozkładu jazdy pociągów na nowy rok są potwierdzane lub zaprzeczane. Pewnie to, co piszemy dzisiaj, już niedługo będzie oficjalne.

Obraz: rozklad14.jpg

Na 100% wiadomo, że od grudnia ponownie przez Prudnik nie przejedzie żaden pociąg pośpieszny. Spółka Przewozy Regionalne póki co ostatecznie wycofała się w planów uruchomienia składu Interregio z Warszawy do Kudowy-Zdroju, mówiąc, że nie dysponuje odpowiednią liczbą lokomotyw i wagonów. Na pewno również Intercity nie przejedzie pociągami przez Prudnik i Nysę. Spółka ta wprawdzie zmodernizowała wiele lokomotyw, ale do dolnośląskich kurortów dojedzie od strony Wrocławia.

Wiele zmian czeka nas w ruchu regionalnym. Z czterech do pięciu par zwiększy się liczba pociągów łączących Nysę z Brzegiem, w tym jedna para pojedzie bezpośrednio w relacji Nysa-Wrocław-Nysa. Po dziesięciu latach wrócą regularne pociągi na odcinku Nysa-Głuchołazy Miasto. W tym przypadku podstawową relacją będzie połączenie Opole Główne-Nysa-Głuchołazy Miasto. Jeśli faktycznie uda się uruchomić pociąg do centrum Głuchołaz, to będzie to wielkie wydarzenie. Składy na pewno nie dojadą do zdrojowej części Głuchołaz. Ostatnia powódź uszkodziła tam torowisko. W chwili obecnej trwają rozmowy z zarządcą infrastruktury w sprawie możliwości wjazdu do stacji Głuchołazy Miasto.

Przypomnijmy, że 30 lipca 2004 roku zawieszono kursowanie pociągów w relacji Nysa-Głuchołazy Zdrój. Przez krótki czas do Głuchołaz dojeżdżały pociągi międzynarodowe z Opola.

Dobre wiadomości mamy również dla pasażerów odcinka Nysa-Kędzierzyn Koźle. Jeden z pociągów kursujących na co dzień do stacji Kędzierzyn będzie miał przedłużoną relację do stacji Gliwice. Powyższe pozwoli na bezpośredni dojazd z Brzegu, Grodkowa Śl., Nysy, Prudnika do Gliwic.

Pierwszy raz od 2008 roku pociągi regionalne kursujące magistralą podsudecką znów przekroczą granice województwa.

Wszystkie powyższe zmiany muszą jeszcze zostać uzgodnione pomiędzy przewoźnikiem a organizatorem przewozów, nie mniej jednak nowy rozkład jazdy wejdzie w życie w niedzielę 14 grudnia br.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 4 września 2014r. godz.: 11:29. Nr wydania: 354/2014

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki