Dodano: Poniedziałek, 13 maja 2019r. godz.: 09:34. Nr wydania: 481/2019

Kierowca ciągnika nie przeżył

W ostatnim czasie media ostrzegały kierowców i namawiały do rozwagi przejeżdżając przez przejazdy kolejowe. Niestety do tragicznego wypadku doszło także w okolicy Głogówka.

Według wstępnych ustaleń w piątek 26 kwietnia 48-letni mieszkaniec Gminy Głogówek kierując cią-gnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu przejeżdżającemu pociągowi towarowemu. Do tragicznego zdarzenia doszło po godzinie 9 rano na przejeździe kolejowym pod Dzierżysławicami, na wysokości 93 kilometra linii kolejowej numer 137 Katowice-Legnica.

Pierwsi na miejscu zdarzenia byli racławiccy strażacy.

- Byliśmy pierwsi, po przyjeździe zostaliśmy poszkodowanego na zewnątrz, znajdował się poza ciągnikiem, wszystkie funkcje życiowe były zachowane, dopiero po kilkunastu minutach, funkcje zaczęły zanikać, na miejscu był już ZRM i PSP z Prudnika - wyjaśnił nam Szymon Adamów, prezes OSP Racławice Śląskie.

Dokładne okoliczności zdarzenia zbada prokurator. 48-latek po około 50 minutach reanimacji zmarł. Na miejscu był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Traktorzysta jechał od strony Dzierżysławic. Do zderzenia doszło na torze numer 2 (południowym). Ciągnik został odrzucony do pobliskiego rowu, a opryskiwacz na drugi tor (pojazd niejako został rozdzielony na pół). Pociąg towarowy biorący udział w zdarzeniu zatrzymał się w odległości około 150-200 metrów od przejazdu, na którym doszło do uderzenia.

Na dworcu kolejowym w Racławicach Śląskich został wstrzymany pociąg osobowy do Gliwic. Pasażerowie przesiedli się do autobusowej komunikacji zastępczej. Linia kolejowa była całkowicie zablokowana przez około 6 godzin.

O wypadku mówiły wszystkie regionalne media oraz najważniejsze media ogólnopolskie: TVP, TVN24 czy radio RMF FM.

Obraz: wypadekdzierzyslawice.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 13 maja 2019r. godz.: 09:34. Nr wydania: 481/2019

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki