Dodano: Sobota, 26 lutego 2011r. godz.: 00:12. Nr wydania: 192/2011

Wykolejenie dwóch wagonów w okolicy Nysy

Pociąg towarowy składający się z węglarek prowadzony lokomotywą serii ST43 zatrzymany w okolicy miejscowości Podkamień. Wykoleiły się dwa wagony, których wózki uległy uszkodzeniu.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 21 na odcinku od Nowego Świętowa do przejazdu kolejowego w miejscowości Podkamień pod Nysą. Przejazd ten jest bardzo znany z racji urokliwego domu (dawniej pracował tam dróżnik) znajdującego się przy torach, chętnie wykorzystywanego jako motyw przy zdjęciach kolejowych.

Na miejsce jedzie pociąg ratunkowy z Wrocławia. Do Podkamienia ma dotrzeć około godziny 3 w nocy. Drugi tor jest sprawny. Do Nysy dojechał po nim wieczorny szynobus z Kędzierzyna. To czy i jak bardzo zniszczony jest tor, po którym jechał pociąg towarowy jest aktualnie sprawdzane. Być może tor uszkodzony jest także w Przełęku, a nawet bliżej Nowego Świętowa. Pewne jest to, że betonowe płyty na przejeździe kolejowym w Podkamieniu zostały całkowicie zniszczone. Pora nocna utrudnia obserwacje.

Za przekazanie informacji dziękujemy stałym czytelnikom serwisu KolejPodsudecka.pl, miłośnikom kolei z Nysy, którzy pojechali na miejsce zdarzenia. Prosimy o sprostowanie informacji, jeśli coś zostało napisane przez nas błędnie.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Sobota, 26 lutego 2011r. godz.: 00:12. Nr wydania: 192/2011

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki