Dodano: Czwartek, 13 sierpnia 2015r. godz.: 11:59. Nr wydania: 392/2015

Wyślij swoje zdjęcie do Kalendarza Kolej Podsudecka 2016.

Pod koniec września wysyłamy do druku Kalendarz Kolej Podsudecka 2016. Każdy może wysłać swoje zdjęcie do kalendarza, a tym samym otrzymać kalendarz za darmo!
Obraz: bedziekalendarz.jpg

2016 rok, jak pisaliśmy wcześniej, jest wyjątkowy. 15 sierpnia 2016 roku minie 140 lat od chwili ukończenia budowy Magistrali Podsudeckiej - naszej ukochanej linii kolejowej, która łączy Katowice, Kędzierzyn, Nysę, Jaworzynę Śląską i Legnicę. Będziemy starali się, aby kalendarz na rok 2016 świętował tę rocznicę, a tym samym zadowolił najbardziej wybrednych miłośników kolei.

Tradycyjnie kalendarz będzie miał format A3, duże zdjęcie i każdą osobną stronę na każdy miesiąc roku. Tradycyjnie zapraszamy Was do wysyłania swoich zdjęć do kalendarza. Osoba, której przynajmniej jedno zdjęcie znajdzie się w kalendarzu, otrzyma go za darmo!

Będziemy też starali się, aby do kalendarza dołączyć gratis specjalną wkładkę A4/A3 z kalendarium Magistrali Podsudeckiej. Planujemy także do każdego zakupionego kalendarza dołączyć zakładki do książek z motywami Kolei Podsudeckiej.

To pozytywne informacje. Teraz troszkę o negatywach. Na około 200 zadowolonych osób znajdzie się 1-2, które swoimi anonimowymi komentarzami, bardzo głupimi i nieprawdziwymi, potrafią nieźle popsuć humory. Oczywiste jest (sorry, że się chwalimy), że nasz wspólny (z Wami przygotowany przecież) kalendarz, jest świetny. Przez rok pokazuje naszą linię kolejową. Niestety, jak wspomniano, zdarzą się 1-2 osoby piszące absurdalne rzeczy. Wiele osób wysyła do nas zdjęcia do kalendarza. Oczywiście siłą rzeczy nie możemy zamieścić wszystkich. 80% tych osób nie znamy, nigdy ich nie widzieliśmy itp. Wiele z nich ma zdjęcia w kalendarzu i one są najlepszym dowodem 100% uczciwości, bo nawet gdyby nie spodziewały się publikacji, to ją miały. Innym dowodem na naszą uczciwość jest fakt, że główny pomysłodawca kalendarza (autor tego tekstu) mimo, że zawsze publikował swoje zdjęcie, oddał miejsce innym czytelnikom, aby zwycięzców nazwijmy to konkursu, było jak najwięcej.

Jak to w życiu bywa, na zazdrości i głupocie 1-2 osób cierpią inni, dlatego w tym roku zasady i regulamin nadsyłania fotografii jest inni. Oto on:

Regulamin

 • Każdy ma możliwość wysłania dowolnej liczby fotografii do konkursu, w którym nagrodą jest publikacja fotografii w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2016.
 • Za publikację fotografii w Kalendarzu, autor fotografii otrzymuje jeden egzemplarz Kalendarza gratis, niezależnie od tego, ile zdjęć autora zostanie zamieszonych w Kalendarzu. Kalendarz zostanie wysłany do autora pocztą.
 • W jednym Kalendarzu może znaleźć się kilka zdjęć jednego autora
 • Wysyłając do redakcji zdjęcie, autor zdjęcia oświadcza, że posiada pełnię praw autorskich do danej fotografii, jest jej autorem i jeśli fotografia zostanie opublikowana, to osoby trzecie nie będą rościły sobie praw do tej fotografii
 • Do konkursu można wysłać miniaturę fotografii, co najmniej w formacie 1024/768 pikseli. Po wygraniu konkursu, kiedy fotografia otrzyma nominację do publikacji w kalendarzu należy do redakcji serwisu przesłać oryginał fotografii (minimum 3000 pikseli szerokości).
 • Autor fotografii, która zostanie opublikowana w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2016 przekazuje redakcji/wydawcy Kalendarza majątkowe prawa autorskie do tej fotografii, co oznacza, że dana fotografia może zostać opublikowana w Kalendarzu, a kalendarz sprzedawany przez Wydawcę. Prawa autorskie są niezbywalne i zostają przy autorze fotografii.
 • Przesyłane fotografie nie powinny być obrabiane cyfrowo. Nie można do nich dodawać żadnych efektów! Powinny nieść wysoką wartość techniczną i być wykonane profesjonalnie. Przede wszystkim muszą przedstawiać pociąg na Magistrali Podsudeckiej (pociąg osobowy, towarowy, pośpieszny). Na zdjęciu ma być lokomotywa (lub szynobus). Zdjęcie musi przedstawiać pociąg (dowolny: towarowy, osobowy, specjalny, mieszany itp.) kursujący po torach Magistrali Podsudeckiej lub linii bocznej ew. bocznicy kolejowej połączonej z linią 137 na odcinku Kędzierzyn Koźle-Legnica. Za linie boczne uważa się na przykład linie lub odcinki: Racławice-Racibórz, Nowy Świętów-Głuchołazy itp.
 • Zdjęcia należy wysyłać na adres email: staszek@kolejpodsudecka.pl. Temat emaila: Kalendarz.
 • Każde zdjęcie powinno mieć opis: pociąg, stacja, dzień, itp.
 • Jeśli zdjęć jest więcej i email zajmuje więcej niż 20MB, należy wysłać zdjęcia w kilku emailach.
 • Zdjęcia nadesłane w poprzednich latach także biorą udział w konkursie, ale można wysłać jej jeszcze raz. Chodzi o zdjęcia, która nie dostały się wcześniej do kalendarza.
 • Zdjęcia, które zostaną opublikowane w kalendarzu (13 sztuk) zostaną opisane danymi autora oraz opisem przez niego przygotowanym.
 • Tym razem o wyborze zdjęcia do kalendarza decyduje wyłącznie jedna osoba, autor tej strony/wydawca. Wybór nie podlega dyskusji i jest ostateczny.
 • Fotografie można nadsyłać do 15 września tego roku.
 • Fotografie można wysyłać etapami. Np. teraz kilka i kolejne we wrześniu.

Podpowiedzi. Które zdjęcia są najlepsze.

Nasze podpowiedzi pomogą Wam przygotować, wybrać lub zrobić dobre zdjęcia, tak, aby idealnie nadawały się do kalendarza i zwiększały Wasze szanse na wygraną w konkursie.

Zdjęcia o orientacji poziomej (czyli bardziej szerokie niż wysokie) idealnie nadają się na stronę miesiąca. Zdjęcia o orientacji pionowej (bardziej wysokie, jak pionowe) lepiej nadają się na okładkę kalendarza.

Najlepiej, aby na zdjęciu był pociąg oraz element infrastruktury kolejowej: stacja, peron, wiata, nastawnia, most, semafor, przejazd kolejowy itp. Mile widziane są też panoramy!

W 2016 roku chcemy dać zdjęcia lokomotyw SU46, SU45, ST43, ST44 (i oczywiście innych zmodernizowanych), SM/Sp/Su45, parowozy oraz wreszcie jakiś szynobus.

Rok temu zorganizowano pociąg specjalny Wrocław - Głuchołazy - Racławice Śląskie prowadzony parowozem Ty42 z wagonami towarowymi. Pewnie macie jakieś super fotki!

W tym roku, 31 sierpnia Magistralą Podsudecką przejedzie pociąg specjalny Pierścień relacji Legnica-Nysa-Głuchołazy i potem do Brzegu i Wrocławia. Idealna okazja, na zrobienie świetnego zdjęcia z Magistrali Podsudeckiej. Będzie parowóz z Wolsztyna i pewnie lokomotywa SU45!

Ważne: starajcie się, aby nadsyłane zdjęcia, nie były nigdzie wcześniej publikowane: w różnych galeriach. Największą szansę na publikację w kalendarzu mają fotki, które wcześniej nie były nikomu pokazane.

Zapraszamy do udziału w zabawie.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 13 sierpnia 2015r. godz.: 11:59. Nr wydania: 392/2015

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

 • WebInspiracje
 • Stanisław Stadnicki