Dodano: Poniedziałek, 1 stycznia 2024r. godz.: 20:09. Nr wydania: 566/2024

Nyska SU46 trafi na makietę

Rok 2024 przynosi wielką niespodziankę dla miłośników modelarstwa kolejowego w popularnej skali H0.

Niemiecka firma Piko związana z modelarstwem kolejowym przedstawiła swoje plany wydawnicze, czyli zapowiedź modeli, jakie maja trafić do sprzedaży w 2024 roku. Znajdujemy tam prawdziwy rarytas.

Jeżeli wszystko się uda, to w październiku do sprzedaży trafi model lokomotywy spalinowej SU46-018. Lokomotywa ma być sprzedawana także w cyfrowej wersji z dekoderem dźwiękowym.

Na oficjalnej stronie producenta czytamy: model lokomotywy SU46 charakteryzuje się udaną konstrukcją ramową i szczegółowym wykonaniem wszystkich istotnych elementów maszyny. PIKO SU46 posiada odpowiednie lampy, cyfrowo włączane oświetlenie kabiny maszynisty i maszynowni oraz światła przednie i tylne działające w zależności od kierunku jazdy za pomocą diod LED.

I teraz chyba coś mega dla każdego miłośnika modelarstwa. Producent jeszcze nie zaprezentował wizualizacji modelu, ale lokomotywa SU46-018 miała namalowane herby Nysy! Być może pamiętacie lokomotywy ST43 z takim herbem, ale Suki 46 to już mało kto sobie potrafi przypomnieć. Jeżeli Producent wyda model z herbem Nysy, to można się spodziewać, że egzemplarze pójdą jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Lokomotywa SU46-018 jest ściśle związana z historią MD Nysa. Została tam przydzielona ponad 37 lat temu, dokładnie 21 grudnia 1986 roku! Pracowała na szlakach szeroko pojętej DOKP Wrocław do końca XX wieku. Widzieliśmy ją zasadniczo na czele każdego kultowego pociągu kursującego Magistralą Podsudecką (np. do Krakowa, do Kudowy, do Legnicy itp.). 22 lata temu lokomotywa ta została zezłomowana.

Zobacz: Strona PIKO - model SU46-018 i planowana sprzedaż


Kończą się nasze kalendarze Kolej Podsudecka 2024. Na statnie magazynowym ostatnie sztuki. Na stronie wrześniowej jest piękne zdjęcie z pociągiem specjalnym prowadzonym lokomotywą serii SU46. Zapraszamy do zakupów.

Obraz: nysa-model-su46.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 1 stycznia 2024r. godz.: 20:09. Nr wydania: 566/2024

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki