Dodano: Środa, 3 stycznia 2024r. godz.: 05:37. Nr wydania: 567/2024

Fiat z pociągiem specjalnym wraca na Podsudecką

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. na Podsudecką wraca pociąg specjalny. Skład prowadzony lokomotywą SU45-079 przejdzie z Kamieńca Ząbkowickiego przez Nysą do Kędzierzyna i z powrotem. Zaliczy też Głuchołazy.

Oczywiście pod warunkiem, że uda się zebrać chętnych na taki przejazd, ale w to nie wątpimy.

Cytując organizatora:

Lucjan Jeziorny i Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zapraszają na drugą edycję imprezy pt. "Fiatem po Podsudeckiej", która odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2024r. (sobota).

Założenia przejazdu:
Zestawienie pociągu: SU45-079 + 2 wagony w historycznych (oliwkowych) barwach PKP.

Trasa przejazdu:
Wrocław Gł. - Kamieniec Ząbk. - Paczków - Otmuchów - Nysa - Głuchołazy - Nysa - Prudnik- Głogówek - Kędzierzyn Koźle - Głogówek - Prudnik - Nysa - Kamieniec- Wrocław Gł.

Informacje o imprezie:
Po bardzo dobrze przyjętych w środowisku sympatyków i fotografów kolei pociągach specjalnych z lokomotywą SU45-079 w Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu. Relację z naszych poprzednich imprez można obejrzeć tu https://kskwroclaw.pl/powrot-su45-079-2022-10-01 lub tu https://www.youtube.com/watch?v=xwhtHGfRcPo&t=95s

Chyba nie musimy przekonywać o walorach takiej podróży zabytkowym pociągiem, ponieważ skład przejedzie przez połowę naszego ulubionego traktu i zatrzyma się na każdej większej stacji. Do tego będzie okazja, aby wykonać niebanalne ujęcia fotograficzne ze składem i historyczną infrastrukturą. Organizator zachęca, aby osoby, które będą gonić skład samochodami dorzucili swoją przysłowiową cegiełkę pieniężna, do czego i my inspirujemy. Organizacja przejazdu pociągu nie należy do rzeczy tanich. Trzeba sobie pomagać. Każdy sukces jednej imprezy kolejowej zwiększa szansę na organizację następnej.

Informacje o cenach biletów zostaną podane w najbliższym czasie.

Nie każdy wie, ale ostatni raz lokomotywa SU45 była na Magistrali Podsudeckiej w czerwcu 2023 r. w Racławicach Śląskich kiedy to na tamtejszej stacji kręcone były ujęcia do Prequela filmu Sami Swoi. Wykorzystywano wtedy w ujęciach zabytkowe wagony KSK Wrocław oraz parowóz Ty42-24 z Pyskowic. Zdjęcie przedstawiające manewrującą wtedy na racławickiej stacji lokomotywę SU45-079 prezentuję poniżej.

Obraz: fiatempopodsudeckiejedycja23.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 3 stycznia 2024r. godz.: 05:37. Nr wydania: 567/2024

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki