Dodano: Poniedziałek, 2 października 2017r. godz.: 09:36. Nr wydania: 460/2017

Taki będzie Kalendarz Kolej Podsudecka 2018

Kalendarz trafił właśnie do druku. Zobacz opis zdjęć i ważne informacje. Sprzedaż może ruszyć już pod koniec tego tygodnia.

Termin rozpoczęcia sprzedaży zależy od tego, kiedy kalendarze wrócą z drukarni. Być może już w tym tygodniu. Jak zawsze drukowane są na bardzo wysokiej jakości papierze kredowym. Składają się z 13 strony (12 miesięcy + okładka).

Obraz: reklamakp18a.jpg

Cena kalendarza wyniesie prawdopodobnie 27zł. Aktualnie finalizujemy ostatnie sprawy związane z możliwością zamawiania kalendarza kurierem InPost, co z kolei obniży koszty wysyłki (Poczta Polska też zostaje). Ponadto finalizujemy też ostatnie sprawy, które umożliwią ekspresowy zakup kalendarza i opłacenie go przez PayU (nie tylko zwykły przelew). Co najważniejsze: zakupu będzie można dokonać w naszym nowym sklepie internetowym, który ryszy w tym samym dniu, w którym kalendarze trafią do sprzedaży.

Wybór zdjęć

Obraz: reklamakp18b.jpg

Jak wybieraliśmy zdjęcia? Pierwszy raz ogłosiliśmy konkurs, w którym osoby kupujące kalendarz miały prawo głosu i wybór aż 6 zdjęć. Głosowanie było bardzo ciekawe, ponieważ mnóstwo zdjęć przegrało publikację o dosłownie 1 głos! Wybór był tak trudny. Ostatecznie też jedna osoba, która zajęła szóste miejsce nie wysłała swojego zdjęcia w oryginale i jej miejsce przepadło dalszemu w kolejności zdjęciu. Największym wygranym okazał się Jacek Widawski, którego aż trzy zdjęcia dostały się do kalendarza i zostały wybrane przez czytelników!

Do sześciu konkursowych zdjęć dodaliśmy 6 fotografii naszych najlepszych fotografów i tak powstała cała publikacja, która jak zawsze jest wyjątkowa i piękna. Pierwszy raz w kalendarzu zobaczymy autobus szynowy, ale za to na jakich zdjęciach. Jedno z nich przedstawia mijankę z pociągiem towarowym, a na drugim w tle widać górę Pradziad! Nie mogło zabraknąć lokomotywy SU45, czy ST43 oraz parowozów. Na pięknej okładce widać parowóz Ty42-24 z Pyskowic z pociągiem specjalnym relacji Wrocław-Racławice Śląskie. To zdjęcie wykonał Krzysiek Wilga.

Najnowsza, piękna edycja kolekcjonerska kalendarza Kolej Podsudecka. Składa się z 12 stron (po jednej na każdy miesiąc roku) oraz okładki. Przewracanie stron za pomocą wygodnej zawieszki. Kalendarz ma format A3 (29,7cm ×42,0cm) i wydrukowany jest na wysokiej jakości papierze kredowym.

Kalendarz ma czytelne kalendarium. Każdy miesiąc opisany jest w języku polskim, niemieckim, angielskim oraz czeskim. Numery tygodnia, znaki zodiaku oraz solenizanci.

Opis stron

Styczeń:

Na zdjęciu: w pięknej zimowej scenerii na stacji Dzierżoniów Śląski na wolną drogę oczekuje pociąg towarowy składający się z 39 węglarek, prowadzony przez dwie lokomotywy serii ST43 (338 i 354 za nią). Na końcu składu dodatkowo doczepiona jest lokomotywa SM42-871. Data: 23 stycznia 2010r. Fotograf: Jacek Widawski.

Luty:

Na zdjęciu: lokomotywa TEM2-146 w czasie załadunku kukurydzy przy historycznej i zjawiskowej nastawni wykonawczej Bw1 w Baborowie. Po zakończeniu ładowania skład uda się (przez Kietrz, Pietrowice Wielkie) do Raciborza, gdzie po złączeniu w całość stanowić będzie 40-sto wagonowy pociąg do stacji Szczecin. Był to trzeci wjazd pociągu w te okolice po pięciu latach przerwy. Data: 23 grudnia 2016r. Fotograf: Grzegorz Wilga.

Marzec

Na zdjęciu: ostatnie dni składów wagonowych na dolnośląskim odcinku linii 137. Lokomotywa SP32-210 z popularnymi "bonanzami" jako pociąg osobowy relacji Legnica-Kamieniec Ząbkowicki zbliża się do byłego przystanku Piława Dolna. Data; 27 grudnia 2007r. Fotograf: Jacek Widawski.

Kwiecień

Na zdjęciu: autobus szynowy SA137 relacji Nysa-Gliwice po opuszczeniu stacji Prudnik. W tle kościół Miłosierdzia Bożego w Prudniku, a dalej wieża telewizyjno-widokowa o wysokości 145,5 m znajdująca się na szczycie góry Pradziad (1491 m n.p.m.). Data: 31 październik 2016r. Fotograf: Ireneusz Dariusz Malec.

Maj

Na zdjęciu: lokomotywa SU45-115 z pociągiem specjalnym "Dolnośląskie Zakamarki" przejeżdża mozolnie strzegomską estakadę kierując się do Grabiny Śląskiej. 5 kwietnia 2015. Fotograf: Łukasz Białow.

Czerwiec:

Na zdjęciu: prowadzony przez dwie BR52 pociąg specjalny z Niemiec na jaworzyńską Galę Parowozów mija na biegu stację w Jaworze. Wrzesień 2015. Fotograf: Amadeusz Świerk.

Lipiec

Na zdjęciu: parowóz Ty42-24 z Pyskowic zbliża się do Prudnika, przejeżdżając w pobliżu obwodnicy drogowej Lubrzy. Skład udaje się na imprezę kolejową do Jaworzyny Śląskiej. 8 września 2017r. Fotograf: Dawid Przyszlak.

Sierpień:

Na zdjęciu: lokomotywa ST43-368 na czele pociągu towarowego do Jaworzyny Śląskiej, zestawionego z wagonów serii Sis (10 szt.) i Simms (24 szt.) wyjeżdża za semafor ze stacji Świdnica Przedmieście.319 maja 2017r.. Fotograf: Mirosław Synowski.

Wrzesień

Na zdjęciu: stacja Racławice Śląskie - mijanka dwóch pociągów towarowych. Od prawej z ładownym składem w kierunku Kędzierzyna pracują lokomotywy ST43-217 i ST43-177, a próżne wagony w kierunku Nysy ciągnie lokomotywa ST43-116. Czerwiec 2014r. Fotograf: Amadeusz Świerk.

Październik

Na zdjęciu: stacja Prudnik. Autobus szynowy SA-103-003 rusza w stronę Kędzierzyn-Koźla i mija się ze składem towarowym prowadzonym przez lokomotywę TEM2-187. Data: 2grudnia 2014r. Fotograf: Krzysztof Wilga.

Listopad:

Na zdjęciu: lokomotywa ST43-325 z pociągiem zdawczym z Jaworzyny Śląskiej wjeżdża na stację Świdnica Przedmieście. Data: 14 marca 2017 r. Fotograf: Mirosław Synowski.

Grudzień

Na zdjęciu: autobus szynowy Kolei Dolnośląskich SA139-013 jako poranny pociąg osobowy relacji Dzierżoniów-Wrocław Główny pokonuje szlak Dzierżoniów - Mościsko. Data: 14 lutego 2017 r. Fotograf: Jacek Widawski.

Obraz: reklamakp18c.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 2 października 2017r. godz.: 09:36. Nr wydania: 460/2017

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki