Dodano: Niedziela, 4 maja 2014r. godz.: 11:59. Nr wydania: 332/2014

Protesty dały efekt, zawieszenia kursów nie będzie

Czescy urzędnicy zdecydowali, że nadal będą dotowane przewozy kolejowe na odcinku Ostrawa-Jesenik przez polskie Głuchołazy. Duże znaczenie miał ruchu turystyczny, ponieważ z pociągów, zwłaszcza w weekendy, korzystało mnóstwo osób.
Obraz: pociagizostanacz.jpg

Latem z pociągów poza piechurami korzystają miłośnicy jazdy rowerami. Zimną pociągi wożą wielu narciarzy. Decydujący wpływ na zamianę stanowiska władz miały organizowane protesty i liczne akcje organizowane także w Internecie.

Poza czeskimi przedstawicielami informacje o zachowaniu regularnych połączeń co najmniej do 13 grudnia 2014 roku potwierdzają osoby z kolei czeskich.

Strona czeska będzie starała się wypracować optymalne rozwiązanie, tak, by nie ograniczać przewozów. Problemem są sprawy własnościowe torowiska oraz zły stan infrastruktury po stronie polskiej.

Dla nas ogromnie zawstydzającym był fakt, że mimo obiecanej dotacji z UE początkowo zrezygnowano z remontu naszego odcinka przygranicznej linii kolejowej. Sprawa połączeń Głuchołaz jest też ważna dla lokalnych polityków i jej pozytywne załatwienie może mieć kluczowe znaczenie oceny przez wyborców pracy włodarzy i posłów w trakcie zbliżających się wyborów.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Niedziela, 4 maja 2014r. godz.: 11:59. Nr wydania: 332/2014

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki