Dodano: Czwartek, 20 marca 2014r. godz.: 20:26. Nr wydania: 325/2014

Wyślij swoje zdjęcie do Kalendarza Kolej Podsudecka 2015

Wszystkich miłośników kolei i fotografów zapraszamy do nadsyłania swoich zdjęć/propozycji do Kalendarza Kolej Podsudecka 2015.

Każdego miłośnika naszej linii kolejowej, a przy tym fotografa, zapraszamy do nadsyłania swoich zdjęć, które mogłyby być wykorzystane w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2015. Nasz Kalendarz to rarytas i piękna reklama kolei na Przedgórzu Sudeckim. Składa się z 13 stron, na których umieszczane są niepowtarzalne zdjęcia kolejowe. Każdy może wysłać swoje zdjęcie do publikacji w tym Kalendarzu.

Oto regulamin i zasady tegorocznych zgłoszeń

 • Każda osoba może wysłać dowolną ilość zdjęć/propozycji.
 • Zdjęcia można wysyłać do 15 kwietnia.
 • Zdjęcie musi przedstawiać pociąg (dowolny: towarowy, osobowy, specjalny, mieszany itp.) kursujący po torach Magistrali Podsudeckiej lub linii bocznej ew. bocznicy kolejowej połączonej z linią 137 na odcinku Kędzierzyn Koźle-Legnica. Za linie boczne uważa się na przykład linie lub odcinki: Racławice-Racibórz, Nowy Świętów-Głuchołazy itp.
 • Zdjęcie powinno być opisane w treści emaila, np. "plik 1234.jpg - SU45-011 z pociągiem Kraków - Jelenia Góra". Trzeba też napisać datę wykonanego zdjęcia.
 • W Kalendarzu znajdzie się 13 fotografii. Ich wybór zatwierdzi komisja związana z redakcją serwisu KolejPodsudecka.pl. W Kalendarzu może zostać umieszczonych kilka fotografii jednej osoby. Ostateczny wybór należy do redakcji. Prawdopodobnie w kwietniu zostanie ogłoszony jeszcze specjalny konkurs na stronę, na której będzie znajdowało się zdjęcie pociągu pośpiesznego wracającego na nasze tory, ale o tym napiszemy innym razem (będzie to jedna strona).
 • W wyborze zdjęć udział wezmą również fotografie nadesłane w roku poprzednim, które nie znalazły się w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2014 (nie trzeba wysyłać ich ponownie, biorą one udział w konkursie automatycznie).
 • Zdjęcia należy wysyłać na adres email: staszek@kolejpodsudecka.pl. Temat emaila: Kalendarz.
 • Do konkursu można wysłać zdjęcia w rozmiarze co najmniej 1024/768 pikseli (rozmiar przykładowy). Jeśli zdjęcie zostanie wybrane to należało będzie nadesłać do redakcji oryginał z aparatu cyfrowego lub skan bardzo dobrej jakości. Nie trzeba od razu wysyłać oryginałów zdjęć. Jeśli ktoś wysyła więcej zdjęć, to najlepiej wysłać je po 3-4 w każdym emailu lub tak, by rozmiar listu nie przekroczył 10MB.
 • Osoba, która wysyła zdjęcia zaświadcza, że jest autorem fotografii.
 • Osoba, która wysyła zdjęcia/propozycje zachowuje pełne prawa autorskie do fotografii i udziela prawa/licencji dla redakcji serwisu KolejPodsudecka.pl do wykorzystania zdjęcia w druku kalendarza.
 • Wszystkie zdjęcia w kalendarzu zostaną podpisane danymi autora.
 • Osoba, której zdjęcie lub zdjęcia znajdą się w Kalendarzu otrzyma 1 bezpłatny egzemplarz Kalendarza, który wyślemy pocztą na wskazany adres. Dodatkowo (jeśli uda się pozyskać dofinansowanie) każda osoba, której zdjęcie znajdzie się w Kalendarzu otrzyma gratis nową publikację książkową przedstawiającą historię pikników kolejowych w Racławicach Śląskich. Premiera (jeśli jak napisaliśmy dostaniemy dofinansowanie) tej książki przewidziana jest na czerwiec 2014 roku. Kalendarze zostaną wysłane do autorów zdjęć pod koniec czerwca 2014 roku.

Jakie zdjęcia są preferowane?

Nasz Kalendarz pokazuje piękno kolei i krajobrazu Przedgórza Sudeckiego. W związku z tym w publikacji mogą znaleźć się tylko naprawdę dobre zdjęcia. Oto, czym będzie się kierowała redakcja wybierając fotografie:

 • Im starsze zdjęcie, tym lepsze (preferowane lokomotywy: SU46, SU45, ST43, parowozy, inne, rzadko spotykane)
 • Dobre zdjęcie przedstawia pociąg i elementy infrastruktury kolejowej: semafory, nastawienie, budynki dworców, mosty, wiadukty, nasypy, szlabany itp. Im więcej takich elementów na fotografii, tym lepiej. Do Kalendarza idealne nadają się zdjęcia przedstawiające pociąg na stacji, ruszający ze stacji, dojeżdżający do stacji, pociąg w mieście, pociąg na wsi, pociąg na tle gór, pociąg na bocznicy itp.
 • Zdjęcie powinno być proste (nie przekrzywione) i ostre (rozmazane zdjęcia odpadają). Tak samo zdjęcie nie może być prześwietlone.
 • Najlepiej, żeby zdjęcie nie było jeszcze nigdzie publikowane, także w Internecie. Żeby zaskakiwało osoby, które kupią potem kalendarz.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 20 marca 2014r. godz.: 20:26. Nr wydania: 325/2014

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

 • WebInspiracje
 • Stanisław Stadnicki