Dodano: Wtorek, 18 marca 2014r. godz.: 19:08. Nr wydania: 323/2014

Za miesiąc pojedzie pociąg pośpieszny

Skład relacji Kudowa Zdrój-Warszawa Wschodnia jest już w oficjalnym rozkładzie jazdy. Niestety pojawiły się problemy wynikające z przedłużającego się remontu "kudowianki", czyli linii kolejowej do Kudowy-Zdrój.
Obraz: powrotpospiesznego.jpg

Powrót pociągu dalekobieżnego to najważniejsze wydarzenie roku na Magistrali Podsudeckiej

Skład ma dojeżdżać do Kotliny Kłodzkiej już od soboty 19 kwietnia. Prawdopodobnie przez pierwszy miesiąc (co najmniej) pociąg dojedzie tylko do Kłodzka. Dopiero od maja lub początku czerwca (albo jeszcze później) pociąg będzie dojeżdżał do Kudowy-Zdrój.

Na "kudowiance" przedłuża się remont. Spółka Przewozy Regionalne gwarantuje, że w pierwszym okresie funkcjonowania nowego połączenia z Kłodzka do Kudowy dowiezie pasażerów specjalnym autobusem (w ramach jednego biletu).

Na powrót pociągu dalekobieżnego na naszej linii kolejowej czekają wszyscy. Pociąg zatrzyma się między innymi w Prudniku, Nysie, Otmuchowie, Paczkowie oraz Kłodzku. Nasi mieszkańcy dojadą bez przesiadki do Katowic, Gliwic, Warszawy.

Pociąg InterRegio relacji Warszawa Wschodnia-Katowice-Kędzierzyn Koźle-Nysa-Kudowa Zdrój przejedzie przez południe Opolszczyzny w godzinach popołudniowych. W soboty na kursować w kierunku Kudowy-Zdrój/Kłodzka, a w niedzielę do Warszawy. Odliczanie trwa. Pociąg dalekobieżny wraca na Magistralę Podsudecką (linię 137, na odcinek od Kędzierzyna do Nysy) po 6 latach przerwy!

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 18 marca 2014r. godz.: 19:08. Nr wydania: 323/2014

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki