Dodano: Poniedziałek, 7 lutego 2011r. godz.: 13:30. Nr wydania: 186/2011

Dwa lata serwisu kolej podsudecka.pl

Ani się obejrzeliśmy, a naszej stronie strzeliły dwa lata. W tym czasie na kolei podsudeckiej działo się sporo.

Nasz serwis internetowy ruszył dokładnie 28 stycznia 2009 roku. Druga rocznica troszeczkę została przez nas przespana, a to głównie przez chorobę panującą w redakcji, ale już przypominamy o rocznicowym wydarzeniu.

Niedawno uruchomiliśmy galerię zdjęć, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mamy już ponad 30 zarejestrowanych czytelników. Większość z nich dodaje swoje zdjęcia do galerii. Rekordzistą jest pbc, który dodał 46 zdjęć. Drugie miejsce zajmuje Krzysiu (38 zdjęć). W naszej galerii można podziwiać nie tylko pociągi kursujące po Magistrali Podsudeckiej, ale również infrastrukturę kolejową. Zdjęcia były oglądane już prawie 22 tysiące razy. Pewnie z lutym zostanie dodane 200 zdjęcie.

Cieszy również, że pod fotografiami pojawiają się komentarze. Wypowiadają się też pracownicy kolei (maszyniści), którzy wnoszą sporo ciekawych informacji do prezentowanych zdęć.

W dalszych planach jest uruchomienie sklepu internetowego (ta sprawa troszeczkę spowolniła przez chorobę). W tym roku na pewno zostanie wydany wspominany już tyle razy kalendarz kolei podsudeckiej. Prowadzimy zaawansowane prace nad materiałem książkowym (na razie dotyczącym podsudeckiej w rejonie południa Opolszczyzny, ziemia prudnicka).

W tym roku przypada 135 rocznica ukończenia budowy Magistrali Podsudeckiej. W marcu lub lutym wystosujemy pismo z prośbą przywrócenia połączeń na odcinku Nysa-Kamieniec Ząbkowicki. Ta sprawa nie jest przez nas odpuszczana.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 7 lutego 2011r. godz.: 13:30. Nr wydania: 186/2011

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki