Dodano: Wtorek, 1 lutego 2011r. godz.: 21:11. Nr wydania: 185/2011

O mały włos od nieszczęścia na racławickim dworcu kolejowym

Dzięki zgłoszeniu zaniepokojonej kobiety udało się pomóc bezdomnemu mężczyźnie, który przebywał na terenie dworca kolejowego w Racławicach Śląskich.

- o godz. 23:00 mieszkanka Racławic Śląskich poinformowała dyżurnego o siedzącym na nieogrzewanym dworcu kolejowym w Racławicach Śląskich mężczyźnie - informuje Piotr Pogoda, oficer prasowy prudnickiej policji. - Zgłaszającą zaniepokoiło to, że żaden pociąg nie będzie przejeżdżał na tej trasie, na zewnątrz jest bardzo zimno i boi się o zdrowie mężczyzny znajdującego się na dworcu.

Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Głogówku. Mężczyzną okazał się bezdomny, który jak stwierdził nie ma gdzie się podziać i postanowił przeczekać noc w budynku.

- Temperatura na zewnątrz wynosiła około minus 12 stopni, a i w budynku nie przekraczała 0 stopni. - wyjaśnia przedstawiciel policji.

Dodajmy, że od kilku lat otwarty i dostępny dla podróżnych hol dworca nie jest już ogrzewany. Ogrzewane są tylko pomieszczenia dyżurnego ruchu oraz mieszkania na piętrze.

- Z uwagi na to, że mężczyzna był nietrzeźwy, jego zdrowiu i życiu w takich warunkach zagrażało niebezpieczeństwo, został on przewieziony do KPP w Prudniku gdzie spędził do wytrzeźwienia spędził noc. - Niejednokrotnie dzięki takim sygnałom pochodzącym od Państwa udaje się pomóc osobom będącym w potrzebie - uzupełnia nasz rozmówca.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 1 lutego 2011r. godz.: 21:11. Nr wydania: 185/2011

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki