Dodano: Niedziela, 12 grudnia 2010r. godz.: 20:31. Nr wydania: 176/2010

Uruchomiliśmy nową wersję strony KolejPodsudecka.pl - największą nowością jest galeria zdjęć

Dotrzymujemy słowa i w dniu ogłoszenia nowych rozkładów jazdy publikujemy nową wersję naszej strony poświęconej najpiękniejszej linii kolejowej Polski. Największą zmianą jest nowa galeria zdjęć. Każdy może dodawać swoje zdjęcia.

Co nowego w KolejPodsudeckiej?

Przede wszystkim tak wyczekiwana galeria zdjęć. Każdy z Was może do niej dodać swoje fotografie, pod warunkiem, że zostały wykonane na Magistrali Podsudeckiej lub na jej dowolnej linii bocznej. Liczymy, że dzięki Waszej współpracy nasz zbiór fotografii szybko urośnie do liczy kilkuset. Na start dodaliśmy kilkadziesiąt zdjęć, są to fotografie głównie z naszego miejsca zamieszkania, dlatego prosimy o wyrozumiałość zwłaszcza miłośników dolnośląskiej części linii 137.

Jakie są najważniejsze warunki dodawania zdjęć? Trzeba się zarejestrować , potem zalogować i wejść do galerii. Po rejestracji każdy z Was ma możliwość wgrywania fotek na nasze serwer. Domyślnie każdy nowy użytkownik dziennie może dodać dwie fotografie, które na początek dostępne są tylko dla zalogowanych. Jeśli nasza redakcja zobaczy, że konto zostało założono przez miłośnika, a nie dla żartów (by na przykład dodać zdjęcia samochodów) wtedy natychmiast osobie godnej zaufania znosimy ograniczenia. Może ona dodawać kilkadziesiąt zdjęć dziennie do naszej galerii.

Jakie powinny być fotografie: najlepiej szerokość 800 pikseli, wysokość 600 pikseli (lub zbliżone) o rozmiarze nie większym niżeli około 350 kilobajtów. Akceptujemy tylko pliki JPG.

Pamiętajcie, że po dodaniu zdjęć nasz system pokaże Wam link, pod którym dostępna będzie tylko Wasza galeria zdjęć. W ten sposób na naszej stronie możecie stworzyć własną kolejową galerię.

Udostępniliśmy możliwość przeglądania zdjęć według wielu kryteriów: stacji, pojazdu, kategorii, Tagu itp. Każde zdjęcie w galerii można oceniać i komentować. Obiecujemy, że nasza galeria będzie stale rozbudowywana, ale już teraz prosimy o wyrozumiałość, gdyby jakiś mechanizm nie działał do końca tak jak powinien.

Nowa oprawa graficzna

To co widać na pierwszy rzut oka to nowa oprawa graficzna. Liczymy, że przypadnie ona Wam do gustu i będzie zachęcała do przeglądania naszych materiałów. Serwis poprawnie działa w każdej nowoczesnej przeglądarce (jeśli dysponujesz starą przeglądarką to koniecznie dokonaj jej aktualizacji).

Materiał uzupełniony i poprawiony, nowe oprogramowanie

Wszystkie artykuły (zwłaszcza historyczne) zostały uzupełnione lub poprawione. Napisaliśmy zupełnie nowe oprogramowanie. Serwis powinien działać dużo szybciej mimo, że teraz dostępnych jest w nim więcej informacji.

Obecnie nastawiamy się na większe promowanie historii Magistrali Podsudeckiej. Niebawem udostępnione zostanie kalendarium oraz historia budowy całej linii. Na ukończeniu jest artykuł opisujący lokomotywy serii SU46 na szlakach podsudeckich.

W styczniu, a najpóźniej w lutym uruchomimy nasz sklep internetowy. Będzie można w nim kupić nasz kalendarz, który wydamy na 2012 rok (trafią do niego najlepsze zdjęcia z naszej galerii), a także mnóstwo gadżetów wydanych z okazji 135-lecia ukończenia budowy naszej ukochanej linii.

Zapraszamy do korzystania i czekamy na Wasze uwagi.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Niedziela, 12 grudnia 2010r. godz.: 20:31. Nr wydania: 176/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki