Dodano: Poniedziałek, 19 sierpnia 2013r. godz.: 15:36. Nr wydania: 292/2013

Pociąg specjalny na Podsudeckiej

Nielada gratka szykuje się dla miłośników pociągów specjalnych kursujących Magistralą Podsudecką. W październiku na odcinku Jaworzyna Śląska-Kamieniec Ząbkowicki-Nysa-Głuchołazy (i powrót) przejedzie pociąg specjalny prowadzony Rumunem (lokomotywa ST43) z dwoma wagonami przedziałowymi.
Obraz: specjalnynapodsudeckiej.jpg

Już niedługo podsudecką przejedzie pociąg specjalny prowadzony lokomotywą ST43

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej oraz firma S&K Train Transport z Zielonej góry organizują w dniu 12 października (sobota) pociąg specjalny na trasach:

  • Jaworzyna Śląska, Dzierżoniów Śląski, Kamieniec Ząbkowicki, Nysa
  • Nysa-Głuchołazy
  • Głuchołazy-Nysa, Kamieniec Ząbkowicki, Jaworzyna Śląska.

Skład pociągu: lokomotywa ST43 (tzw Rumun) o numerze 187, 189 lub 217 (malowanie zielone) z lokomotywowni PKP Cargo Kamieniec Ząbkowicki. Do tego dwa wagony przedziałowe.

W pociągu dostępny będzie mini bar. Każdy uczestnik w ramach opłaconej składki otrzyma bezpłatną kawę lub herbatę. Dodatkowo będzie można zamówić ciepłe posiłki.

Odjazd pociągu specjalnego ze stacji Jaworzyna Śląska około godziny 8:00 (po przyjeździe do Jaworzyny Śląskiej pociągu TLK Karkonosze relacji Warszawa Wschodnia-Jelenia Góra). Powrót pociągu specjalnego do stacji Jaworzyna Śląska planowany jest około godziny 20:00.

Na trasie przejazdu pociągu organizowane będą fotostopy. Skład będzie ogromną gratką dla miłośników kolejowej fotografii. Zwłaszcza, że pociąg przejdzie odcinkami Kamieniec Ząbkowicki-Nysa oraz Nysa-Głuchołazy, na których nie ma regularnego ruchu pociągów pasażerskich. Warto też dodać, że rano pociąg będzie kursował w kierunku wschodnim, a wieczorem w kierunku zachodnim, czyli pod słońce, co ułatwia wykonywanie pięknych fotografii.

Pociąg specjalny dostępny będzie tylko dla osób, które zapłacą za udział w przejeździe.

Opłacamy składkę. Wsiadamy w Jaworzynie i cały dzień jedziemy oraz wykonujemy zdjęcia. Pociąg nie będzie dostępny dla tak zwanych ganiaczy, czyli osób, które nie składają się do przejazdu, a chcą za darmo wykonywać zdjęcia i żerować na ofiarności innych. Z resztą układ podsudeckiej jest taki, że gonienie samochodem składu jest bardzo trudne. No i żeby jechać za pociągiem samochodem na tej trasie na paliwo trzeba wydać nawet 200zł, co byłoby niemądre (nie bierzemy pod uwagę kosztów dojazdu na początek trasy pociągu).

Aby wziąć udział w przejeździe należy do dnia 23 września wpłacić kwotę 180zł na konto bankowe organizatora. Po tym terminie opłata wynosi 220zł. Należy napisać pod adres email: dl2@o2.pl i poprosić o numer konta oraz regulamin przejazdu. Dostaniemy te dane i wpłacamy pieniążki.

Jeśli do końca września organizator nie zbierze kwoty wystarczającej do uruchomienia pociągu, to wszystkie wpłaty oczywiście zostaną zwrócone, a przejazd zostanie odwołany.

Jeśli ktoś ma pytania, proszony jest o pisanie pod wskazany wyżej email lub telefonowanie pod numer: 608 833 671.

Warto zapisać się do udziału w przejeździe, tym bardziej, że taka okazja dawno się nie trafiła i długo może się nie trafić. Jest szansa na wykonanie pięknych fotografii, które mogą znaleźć się w Kalendarzu Kolej Podsudecka już na rok 2015.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.smkjaworzyna.pl.tl.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 19 sierpnia 2013r. godz.: 15:36. Nr wydania: 292/2013

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki