Dodano: Poniedziałek, 24 października 2016r. godz.: 14:26. Nr wydania: 432/2016

Rusza konkurs na zdjęcie w kalendarzu Kolej Podsudecka 2017

Wiele osób pyta o kolejne kalendarze: oczywiście będą. Sprzedaż rozpocznie się w listopadzie, a dziś rusza tygodniowy konkurs. Zasady jak co roku. Można wysłać zdjęcie propozycję do Kalendarza. Jeśli fotka się w nim znajdzie, to autor zdjęcia otrzymuje kalendarz za darmo!

Tradycyjnie kalendarz będzie miał format A3, duże zdjęcie i każdą osobną stronę na każdy miesiąc roku. Zgodnie z Waszymi sugestiami zrobimy troszkę mniejsze kalendarium (ok ok 5%), aby łatwiej było umieścić zdjęcie potem w ramce A4 (po wycięciu zdjęcia ma ono format A4). Tradycyjnie zapraszamy Was do wysyłania swoich zdjęć do kalendarza. Osoba, której przynajmniej jedno zdjęcie znajdzie się w kalendarzu, otrzyma go za darmo!

W tym roku do sprzedaży trafi ok 100 sztuk kalendarzy.

Regulamin

 • Każdy ma możliwość wysłania dowolnej liczby fotografii do konkursu, w którym nagrodą jest publikacja fotografii w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2017.
 • Za publikację fotografii w Kalendarzu, autor fotografii otrzymuje jeden egzemplarz Kalendarza gratis, niezależnie od tego, ile zdjęć autora zostanie zamieszonych w Kalendarzu. Kalendarz zostanie wysłany do autora pocztą na nasz koszt.
 • W jednym Kalendarzu może znaleźć się kilka zdjęć jednego autora
 • Wysyłając do redakcji zdjęcie, autor zdjęcia oświadcza, że posiada pełnię praw autorskich do danej fotografii, jest jej autorem i jeśli fotografia zostanie opublikowana, to osoby trzecie nie będą rościły sobie praw do tej fotografii
 • Do konkursu można wysłać miniaturę fotografii, co najmniej w formacie 1024/768 pikseli. Po wygraniu konkursu, kiedy fotografia otrzyma nominację do publikacji w kalendarzu należy do redakcji serwisu przesłać oryginał fotografii (minimum 3000 pikseli szerokości).
 • Autor fotografii, która zostanie opublikowana w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2017 przekazuje redakcji/wydawcy Kalendarza majątkowe prawa autorskie do tej fotografii, co oznacza, że dana fotografia może zostać opublikowana w Kalendarzu, a kalendarz sprzedawany przez Wydawcę. Prawa autorskie są niezbywalne i zostają przy autorze fotografii.
 • Przesyłane fotografie nie powinny być obrabiane cyfrowo. Nie można do nich dodawać żadnych efektów! Powinny nieść wysoką wartość techniczną i być wykonane profesjonalnie. Przede wszystkim muszą przedstawiać pociąg na Magistrali Podsudeckiej (pociąg osobowy, towarowy, pośpieszny). Na zdjęciu ma być lokomotywa (lub szynobus). Zdjęcie musi przedstawiać pociąg (dowolny: towarowy, osobowy, specjalny, mieszany itp.) kursujący po torach Magistrali Podsudeckiej lub linii bocznej ew. bocznicy kolejowej połączonej z linią 137 na odcinku Kędzierzyn Koźle-Legnica. Za linie boczne uważa się na przykład linie lub odcinki: Racławice-Racibórz, Nowy Świętów-Głuchołazy itp.
 • Zdjęcia należy wysyłać na adres email: staszek@kolejpodsudecka.pl. Temat emaila: Kalendarz.
 • Każde zdjęcie powinno mieć opis: pociąg, stacja, dzień, imię i nazwisko autora itp.
 • Jeśli zdjęć jest więcej i email zajmuje więcej niż 20MB, należy wysłać zdjęcia w kilku emailach.
 • Zdjęcia nadesłane w poprzednich latach także biorą udział w konkursie, ale można wysłać jej jeszcze raz. Chodzi o zdjęcia, która nie dostały się wcześniej do kalendarza.
 • Zdjęcia, które zostaną opublikowane w kalendarzu (13 sztuk) zostaną opisane danymi autora oraz opisem przez niego przygotowanym.
 • Tym razem o wyborze zdjęcia do kalendarza decyduje wyłącznie jedna osoba, autor tej strony/wydawca. Wybór nie podlega dyskusji i jest ostateczny.
 • Fotografie można nadsyłać do 30 października tego roku włącznie (termin nieprzekraczalny).
 • Po akceptacji i wyborze zdjęcia do kalendarza, przed drukiem, autor zdjęcia otrzymuje całą stronę do oceny i akceptacji.

Podpowiedzi. Które zdjęcia są najlepsze.

Nasze podpowiedzi pomogą Wam przygotować, wybrać lub zrobić dobre zdjęcia, tak, aby idealnie nadawały się do kalendarza i zwiększały Wasze szanse na wygraną w konkursie.

 • Zdjęcia o orientacji poziomej (czyli bardziej szerokie niż wysokie) idealnie nadają się na stronę miesiąca. Zdjęcia o orientacji pionowej (bardziej wysokie, jak pionowe) lepiej nadają się na okładkę kalendarza.
 • Najlepiej, aby na zdjęciu był pociąg oraz element infrastruktury kolejowej: stacja, peron, wiata, nastawnia, most, semafor, przejazd kolejowy itp. Mile widziane są też panoramy!
 • Ważne: starajcie się, aby nadsyłane zdjęcia, nie były nigdzie wcześniej publikowane: w różnych galeriach. Największą szansę na publikację w kalendarzu mają fotki, które wcześniej nie były nikomu pokazane.

Zapraszamy do udziału w zabawie.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 24 października 2016r. godz.: 14:26. Nr wydania: 432/2016

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

 • WebInspiracje
 • Stanisław Stadnicki