Dodano: Sobota, 7 marca 2009r. godz.: 21:29. Nr wydania: 41/2009

Nie zapominajmy o linii Brzeg-Małujowice-Strzelin

Dla miłośników lokalnych linii kolejowych Opolszczyzny mamy niespodziankę. Napisała do nas osoba, której bliski sercu jest los linii kolejowej Brzeg-Małujowice-Strzelin. Nasz kolega zamierza przygotować film dotyczący tej trasy, gdzie przedstawi wypowiedzi byłych kolejarzy pracujących na tym odcinku oraz pasażerów korzystających z linii kolejowej, która połączyła dwa ważne trakty krajowe: Mysłowice-Opole-Wrocław i Kłodzko-Wrocław. Oto treść całego apelu:

Witajcie!
Blisko serca leży mi los linii kolejowej łączącej Brzeg ze Strzelinem.

Od 1989 roku linia ta jest wyłączona z ruchu dla pociągów pasażerskich. Co gorsza, złodzieje dali o sobie znać kradnąc fragmenty torowiska. Wydawało by się że linie czeka prosta śmierć. Jednak nadal w użyciu jest kawałek z Brzegu do Małujowic, co można zobaczyć na filmiku który już jakiś czas temu zrobiłem: http://www.youtube.com/watch?v=g85cGLXPlY4

W listopadzie 2009, chciałbym zaprezentować film na temat tej trasy z uwzględnieniem wypowiedzi dawnych pasażerów, kolejarzy i miłośników kolei. Związku z tym proszę wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek materiały, zdjęcia, filmy, pocztówki, bilety o tej trasie i całej linii 304, aby nadsyłały mi swoje cenne pamiątki na mój adres e-mail. Zostaną wyróżnione podczas tworzenia filmu. Równie cenne będą wasze wspomnienia i przemyślenia.

Liczę na waszą pomoc i chęć współpracy - nie dajmy zapomnieć o tej linii. Być może kiedyś przejedziemy się nią jeszcze raz (trzeba w to wierzyć).

Pozdrawiam
Maciej Osmulski
maciej(at)osmulski.com
Dziękuję i pozdrawiam.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Sobota, 7 marca 2009r. godz.: 21:29. Nr wydania: 41/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki