Dodano: Środa, 3 lutego 2016r. godz.: 09:55. Nr wydania: 414/2016

Podpisz petycję, pomóż w przywróceniu pociągów dalekobieżnych

Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych przygotował petycję, która jest apelem dotyczącym powrotu pociągów dalekobieżnych na Magistralę Podsudecką. Możesz ją podpisać i pomóc w tej akcji.

Chyba nikomu nie trzeba mówić, że brak pociągu dalekobieżnego kursującego po naszej linii kolejowej, to pewien sposób marginalizacji regionu. Na linii 137, na odcinku, który pozbawiony jest takich pociągów mieszka dobrze ponad 200 tysięcy osób (dotyczy tylko dużych miast, gdzie taki pociąg mógłby się zatrzymać). Nasze tereny, to centrum turystyki, bazy wypadowe w góry, ośrodki narciarskie, okolice miejsc o charakterze uzdrowiskowym, a także tereny położone w bezpośrednim sąsiedztwie Czech.

Przez lata kursowały linią pociągi bezpośrednie do Krakowa, Katowic, Gliwic, Jeleniej Góry, Lublina, Kudowy-Zdrój, Przemyśla i całej rzeszy inny dużych miast położonych w Polsce.

Niestety koniec minionej dekady zapisał się czarnymi zgłoskami w historii Magistrali Podsudeckiej. Likwidacja regionalnych i międzywojewódzkich pociągiem między województwami opolskim i dolnośląskim na linii numer 137 skutecznie utrudnia podróżowanie pomiędzy tymi rejonami.

Nam pasażerom przychodzi walczyć o to, co powinno nam być zapewnione. Dlatego KODLK wyszedł z inicjatywą petycji, która argumentuje i prosi o przywrócenie połączenia dalekobieżnego przejeżdżającego przez nasz region. Każdy może, a nawet powinien podpisać się pod tą petycją, do czego Was zachęcamy. Czytamy tam m.in.:

Do plusów uruchomienia połączenia relacji Kraków- Kłodzko (Kudowa Zdrój) przez Magistrale Podsudecką należą:

  1. połączenie atrakcyjnych miejscowości turystycznych leżących wzdłuż tej relacji, w obrębie której mieszka kilka milionów potencjalnych pasażerów, łącząc przy tym całe południe Polski.
  2. przywrócenie dalekobieżnego połączenia kolejowego na Magistrali Podsudeckiej,
  3. umożliwienie dojazdu mieszkańcom Kotliny Kłodzkiej, Nysy czy Prudnika do ośrodków akademickich i wielkich miast Górnego Śląska i Małopolski

Warto nie tylko podpisać się pod petycją (link poniżej), ale w komentarzu napisać swoje uwagi: np. relację pociągu i jego trasę. Pomożecie?

Przejdź do petycji w sprawie pociągów na Magistrali Podsudeckiej.

Obraz: petycjareaktywacja.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 3 lutego 2016r. godz.: 09:55. Nr wydania: 414/2016

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki