Dodano: Sobota, 2 stycznia 2010r. godz.: 11:41. Nr wydania: 121/2010

Najlepsze kino kolejowe do zobaczenia na początku tego roku

Bądźmy szczerzy. Prawdziwe perełki kinowe o tematyce kolejowej zdarzają się rzadko, a jeszcze rzadziej możemy je kupić na DVD lub zobaczyć w telewizji. Cieszmy się, bo lada dzień na ekranie telewizora będzie można zobaczyć moim zdaniem najlepszy w dziejach film o tematyce kolejowej, którego akcja dzieje się w 1944 roku. Zachwyceni będą miłośnicy pary, II wojny światowej, historii. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu to możesz mieć jedyną okazję.

Mowa o filmie pt. Pociąg gdzie główną rolę zagrał Burt Lancaster jako francuski maszynista parowozu, który w czasie upadku III Rzeszy ma wywieść z Francji najcenniejsze działa sztuki. Maszynista wraz z ruchem oporu nie może dopuścić do tego, by specjalny transport nadzorowany przez żołnierzy niemieckich opuścił granice Francji. Transport ten miał tak wysoki priorytet, że na bok zostały przestawianie pociągi z żołnierzami.

Wspaniałe sceny (jazda pociągu, ucieczka parowozu przed nalotami, bombardowanie węzłów kolejowych, wykolejenie pociągów, zderzenia pociągów), nieprzewidywalna akcja, unikalna fabuła i pomysłowość. To, co zobaczymy na ekranie zostało nagrane w 1964 roku. Nie było wtedy efektów specjalnych, a będziemy podziwiali prawdziwą w tego słowa znaczeniu grę aktorską. Ten film to 133 minuty akcji i kolejowych wrażeń. Gorąco polecam tym bardziej, że nie jest dostępny na DVD.

Film Pociąg będzie można zobaczyć w stacji Ale Kino 6 stycznia w środę o godzinie 13:00 oraz powtórkę 12 stycznia we wtorek o godzinie 15:50. Nie ma moim zdaniem lepszego filmu o tematyce kolejowej. Zobaczcie oryginalną reklamę filmu.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Sobota, 2 stycznia 2010r. godz.: 11:41. Nr wydania: 121/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki