Dodano: Niedziela, 13 września 2009r. godz.: 15:38. Nr wydania: 100/2009

Feralna weekendowa awaria

Niestety, ale po serii wzorowego kursowania pociągów w relacjach Kędzierzyn Koźle - Nysa ponownie zdarzyła się wpadka. Skontaktował się z nami pasażer chcący jechać dziś po godzinie 13 pociągiem przez Nysę do Brzegu i dalej do Wrocławia. Do godziny 14 pociąg nie wyruszył nawet z Kędzierzyna.

- czekam już godzinę, a pociąg z Kędzierzyna do Brzegu przez Nysę jeszcze nie wyjechał z Kędzierzyna. - na początku zapowiedzieli, iż przybędzie z opóźnieniem 40 minut, ale później oznajmiono, że do godziny 14 pociąg nie wyjechał z stacji początkowej. - nie zdążę już w Brzegu przesiąść się na jeden i potem drugi pociąg pośpieszny jadący na Wrocław - ta zdania słyszymy w słuchawce telefonu.

Szkoda tej awarii, ponieważ rzutuje ona na wcześniejszej wzorowej obsłudze pasażerów. Spróbujemy dowiedzieć się czym była spowodowana. Kiedy ponownie udało się nam skontaktować z pechowym pasażerem półtora godziny po tym jak zakomunikował nam o awarii okazało się, iż zrezygnował z usług kolei na rzecz PKS i już jest w drodze do Wrocławia. Oby to nie było pasażer, który na stałe rezygnuje z jazdy pociągiem na rzecz autobusów.

W między czasie udało się nam sprawdzić, czy informacja o awarii pociągu jest potwierdzona. Na stacji w Racławicach spotkaliśmy dwóch pasażerów wracających z dworca po godzinie 14, którzy nam powiedzieli, że pociąg jeszcze nie wyjechał z Kędzierzyna.

W dniu wczorajszym miłośnik kolei z Twardawy przesłał nam informację o awarii składu jadącego w stronę Nysy, która została dość szybko zlikwidowana.

Serdecznie dziękuję za bardzo dużo zgłoszeń wysyłanych do nas, które informują o tym, czy pociąg między Nysą, a Kędzierzynem jedzie punktualnie, czy jest też spóźniony. Najlepiej to świadczy o tym, że po wpadkach z początku roku skończyło się społeczne przyzwolenie na złe traktowanie pasażerów.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Niedziela, 13 września 2009r. godz.: 15:38. Nr wydania: 100/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki