Dodano: Środa, 3 lutego 2010r. godz.: 08:35. Nr wydania: 127/2010

Poranny paraliż na kolei

Dziś rano w okolicy Prudnika w zaspie utknął szynobus. Spowodowało to paraliż w komunikacji kolejowej między Nysą, a Kędzierzynem.

Do tej pory podróżnym z linii kolejowej łączącej Nysę i Kędzierzyn sprzyjało szczęście. Mimo mrozów i odwołań pociągów w całym kraju na linii 137 składy kursowały wzorowo. Do dziś.

Z samego rana pierwszy pociąg jadący z Nysy do Kędzierzyna utknął w zaspie w okolicy Prudnika (między stacjami Prudnik, a Racławice). W składzie zostały zerwane hamulce. Wewnątrz było około 50 osób.

Pasażerowie feralnego składu musieli skontaktować się z Radiem Opole, ponieważ podało ono pierwszą informację o uszkodzonym szynobusie mniej więcej o godzinie 6:30. - na miejsce jedzie specjalny pług, który odśnieży drogę - słyszeliśmy przed chwilą.

Według naszych informacji punktualnie o godzinie 6 wyjechał drugi planowany pociąg z Nysy do Kędzierzyna. Po dojeździe do Prudnika został skierowany na tor północy. Za stacją zatrzymał się w miejscu, gdzie stał uszkodzony skład z godziny piątej. Zabrał pasażerów i odjechał w stronę Kędzierzyna. W Racławicach (następnej większej stacji) był około godziny 7:00.

Pociąg relacji przeciwnej z Kędzierzyna do Nysy ma być opóźniony co najmniej godzinę jednak z powodu braku składu w Kędzierzynie (nie dojechał tam pociąg o godzinie piątej z Nysy) pewnie będzie odwołany.

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. Prawdopodobnie uszkodzony szynobus do tej pory stoi w okolicy Prudnika.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 3 lutego 2010r. godz.: 08:35. Nr wydania: 127/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki