Dodano: Piątek, 20 sierpnia 2010r. godz.: 13:08. Nr wydania: 163/2010

Jutro rusza piknik kolejowy: najnowszy autobus szynowy, drezyny, konkursy i wystawa

Dworzec kolejowy w Racławicach Śląskich ożyje jak za dawnych lat. Drezyny ruszają jutro o godzinie 10. W konkursach do zdobycia plecaki, ręczniki, bidony, mapy i inne gadżety. Przed nami trzecia edycja kolejowego pikniku w Racławicach Śląskich. Pogoda będzie wymarzona.
::rysunek:zapowiedzpiknik1.jpg@Drezyny znów wjadą na tory::

Jutro o godzinie 10 wyjazd autokarem na pociąg specjalny do Czech. O tej samej oprze ruszają turystyczne przejazdy drezynami w okolicach racławickiego dworca i niewielkim fragmentem linii kolejowej do Głubczyc. Na torze stacyjnym będzie można przejechać się drezyna ręczną.

Około godziny 12 do Racławic Śląskich dojdzie najnowszy opolski autobus szynowy serii SA134. Ważnym wydarzeniem będzie jego wjazd na południową stronę dworca kolejowego w Racławicach Śląskich. Autobus zostanie udostępniony zwiedzającym.

Oficjalne rozpoczęcie pikniku o godzinie 13:30. Zaraz po nim pierwsze mistrzostwa w wyścigach drezyn sołectw, stowarzyszeń i organizacji. Na pewno wystartuje drużyna racławickiej rady sołeckiej, grupa Odnowa Wsi, Krótkofalowcy z Głubczyc. Ma tez być drużyna Przewozów Regionalnych. Swoją drużynę można zgłosić jeszcze przed imprezą. Zapraszamy do udziału.

::rysunek:plakatzapowiedz.jpg@Plakat imprezy::

Wieczorem o 21 kino w plenerze na rampie kolejowej.

W niedzielę od rana przejazdy drezynami, a od godziny 14 otwarte konkursy w Wyścigach Drezyn Ręcznych (startujemy od 14 w kategorii rodzina i open). Później konkurs plastyczny dla dzieci (o 15) koncert orkiestry dętej, a na koniec konkurs zapowiadania przyjazdu pociągu przez megafon kolejowy.

Przez dwa dni przejazdy drezynami ręcznymi. Na dworcu czynna ekspozycja historyczna z nowymi atrakcjami. W kasie biletowej możliwość zakupu biletów na drezyny oraz pamiątkowych gadżetów: kubków, kart pocztowych, plakatów, przypinek. Na rampie punkt gastronomiczny.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kolej.raclawice.net

Pobierz oficjalny plakat.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Piątek, 20 sierpnia 2010r. godz.: 13:08. Nr wydania: 163/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki