Dodano: Czwartek, 2 lipca 2009r. godz.: 18:44. Nr wydania: 72/2009

Koleją po pograniczu polsko-czeskim 2009

Można już oficjalnie powiedzieć to o czym mówiło się od dawna. Trwają przygotowania do organizacji kolejnej imprezy kolejarskiej w Racławicach Śląskich. Zaplanowano ją wcześniej podobnie jak w roku ubiegłym na pierwszy weekend września (5-6 września).

Tym razem impreza nie będzie finansowania ze środków Unii Europejskiej. Za to w organizację włączy się Powiat Prudnicki, który w tym roku obchodzi dziesięciolecie. Powiat sfinansuje część przygotowań, ale w znacznej mierze impreza będzie musiała na siebie zarobić. Oznacza to, że za przejażdżkę drezynami należało będzie zapłacić symboliczną kwotę, ponieważ drezyniarze wyłożą swoje pieniądze na paliwo, a to musi się im zwrócić.

Będzie to o tyle dobre rozwiązanie, ponieważ wyeliminowane zostaną przepychanki i pojedzie tylko ten kto kupi bilet. O szczegółach innych atrakcji będziemy informowali na bieżąco. Zdradzić możemy, że jeśli wypalą wszystkie pomysły to atrakcji będzie więcej niż w roku ubiegłym z prawdziwym kolejarskim hitem na czele.

Każdy kto tego dnia będzie chciał się wystawić, coś sprzedawać itp. musi skontaktować się z organizatorami w celu uzyskania tak zwanego placowego.

Organizatorami są między innymi: Starostwo Powiatowe w Prudniku, Stowarzyszenie Rozwoju Dorzecza Osobłogi, Grupa Odnowy Wsi Racławice Śląskie, Opolskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Opawskie Stowarzyszenie Krótkofalowców z Głubczyc. Szefuje im podobnie jak w roku ubiegłym Wicestarosta Józef Skiba. Jak nam obiecano możemy liczyć na dobrą współpracę między innymi z Opolskim Zakładem Linii Kolejowych.

Został przygotowany już wstępny plan imprezy. Zostanie on podany do publicznej wiadomości po tym, jak otrzymamy pisma zwrotne z zgodą na organizację oraz potwierdzeniem udziału w imprezie od wybranych jednostek (słowna zgoda już jest).

Podobnie jak w roku ubiegłym czeka nas wiele pracy i nie obędzie się bez społecznej pomocy mieszkańców. Ci, którzy pomogą będą mogli liczyć na bonusy i duże przywileje w czasie korzystania z atrakcji na imprezie.

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby i podmioty chcące włączyć się w organizację imprezy.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 2 lipca 2009r. godz.: 18:44. Nr wydania: 72/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki