Dodano: Czwartek, 22 listopada 2012r. godz.: 18:17. Nr wydania: 257/2012

Kolejana relacja Piotra Uciechowskiego - biegającego kolejarza

Relacja z Jubileuszowego V Biegu Niepodległości w Ciepielowicach k. Dąbrowy Niemodlińskiej

W biegu głównym na dystansie ok. 4,2 km ( 5 okrążeń trasy po ok. 850 m ) wystartowało 23. zaw. i 7 kobiet.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła córka Teresa Uciechowska z Opola (17,25 min.) przed jej szwagierką Wiolettą Uciechowską z Opola (od kilku miesięcy żoną Marcina Uciechowskiego, znaną na Opolszczyźnie biegaczką posiadaczką 1.klasy sportowej na dyst. 800 m z rek. życ. - 2;08,15 min., wielokrotną mistrzynią Opolszcyzny i medalistką MP na bieżni, w przełajach i biegach górskich w kat. juniorskich - Wiolettą Wróblewską ) - 17,38 min. i Moniką Mrugałą z Dąbrowy Niem.- 18,50 min.

Wśród mężczyzn zwyciężył syn Marcin Uciechowski z Opola z wynikiem 14,45 min. przed Jackiem Żukiem z Wrocławia - 16,05 min. i Tomaszem Kotelukiem ze Strzelec Op. - 16,15 min. Ciekawostką był start w biegu naszej prawie całej familii biegowej (powiększonej w tym roku o synową Wiolettę ) w liczbie sześciu ( do tej pory w jednym biegu startowaliśmy w piątkę wraz z moim bratem - bliźniakiem).

Pan Krzysztof Wiecheć ( b. Dyrektor OZPR w Opolu, b. poseł na Sejm RP 2. kadencji z ramienia UP, współorganizator tego wspaniałego biegu w tej malutkiej miejscowości) pobiegł jak co roku na miarę swoich możliwości zajmując 17.miejsce w biegu z wynikiem - 22,00 min. Pan Krzysztof swego czasu (w latach 90. ub. wieku biegał regularnie, a w roku 1994. podczas prestiżowego wtedy Międzynarodowego Biegu Niepodległości w Opolu na dyst. 15 km pobiegł na tym dystansie b.przyzwoitą "życiówkę" - 1;01,38 godz.).

Na zdjęciu my wszyscy ze stałym uczestnikiem Biegów Niepodległości w Ciepielowicach ( byłym Dyrektorem mojego macierzystego Zakładu Przewozów Regionalnych w Opolu, byłym Posłem na Sejm RP - Krzysztofem Wiecheciem mieszkańcem Dąbrowy Niem., współorganizatorem BN ) na zdj. od lewej : syn Marcin ( 1.miejsce w biegu Open ), brat - bliźniak Jan Paweł ( 20.miejsce w Open, startował w uniformie Kier. poc.po raz 19. w swojej karierze ), Krzysztof Wiecheć ( 17.miejsce w Open ), młodsza córka Jolanta ( 4.miejsce wśród kobiet ), Wioletta ( 2.), Teresa ( 1.) i Piotr Uciechowski - Kier poc. OZPR ( 4. w Open).

Obraz: pucie.jpg

Wyniki i opis imprezy.

Autor: Piotr Uciechowski.
Publikacja tekstu: Czwartek, 22 listopada 2012r. godz.: 18:17. Nr wydania: 257/2012

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki