Dodano: Niedziela, 7 kwietnia 2013r. godz.: 19:39. Nr wydania: 271/2013

Duże zainteresowanie czytelników pomocą w wydaniu kalendarza kolejowego na rok 2014

Nie spodziewałem się aż tak dużego zainteresowania z Waszej strony. Nasi czytelnicy dostarczyli blisko 80 fotografii, które miałby pojawić się w kalendarzu Kolej Podsudecka 2015.

Takiego bólu głowy (pozytywnego) już dawno nie mieliśmy. Stron w kalendarzu tylko 13, a zdjęć do wyboru 80. Naprawdę było ciężko wybrać te odpowiednie. Byli autorzy, którzy nadesłali kilkanaście fotografii, kilka, lub tylko po jednej. Wybierając zdjęcia do kalendarza trzymaliśmy się kilku zasad:

  • Zdjęcia musiały być dobre technicznie i pomysłowe, wykonane oczywiście na Magistrali Podsudeckiej lub liniach do niej przylegających
  • Zdjęcia musiały mieć dość duży rozrzut, czyli nie mogło być 10 zdjęć w kalendarzu z Nysy, tylko każde zdjęcie możliwie z innego miejsca. Już teraz zdradzimy, że będą zdjęcia z Prudnika, Głogówka, Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa itp. Rozrzut zdjęć jest wyjątkowy.
  • Musiały mieć to coś (ciekawy skład, ładna stacja, pasująca pogoda)

Postawiliśmy na różnorodność. Dzięki temu, a dokładniej dzięki różnorodności zdjęć nadesłanych przez naszych czytelników, w kalendarzu będzie można zobaczyć lokomotywy: SU42, ST43, SU45, SU46, Ty2, TKp Śląsk 4422, M62. Wybraliśmy fotografie 9 fotografów.

Kalendarz niedługo trafi do drukarni, a pewnie pod koniec maja do sprzedaży. Na ten okres zaplanowaliśmy uruchomienie na naszej stronie nowego sklepu internetowego. Będzie można w nim kupić kalendarz nowy na rok 2014 oraz stary kalendarz na rok 2012 (na rok 2013 nie ma już żadnej sztuki). W przyszłości w sklepie będzie można kupić książkę jaką kończymy pisać (ale w tej sprawie więcej zdradzimy później).

Jeszcze raz dziękujemy Wam za Wasze zdjęcia. Część z tych, które nie zostały wykorzystane, pewnie wykorzystamy na rok 2015. Także warto poczekać. To był piękny weekend, w którym mogliśmy pracować nad grafiką kalendarza i wklejać do niego Wasze zdjęcia.

Autorzy wybranych fotografii otrzymali już stosowne emaile. Do czasu powrotu kalendarzy z drukarni ich wygląd i wybrane zdjęcia pozostają tajemnicą. Niech dla wszystkich będzie to niespodzianka. Dodam prywatnie od siebie, że trzeci kalendarz naszej serii wyszedł najlepiej i zawiera po prostu cudowne zdjęcia. Zadowoleni będą miłośnicy pociągów prowadzonych lokomotywami SU45, SU46, jak i fani ciekawych składów towarowych. Na naszym kalendarzu na Magistrali Podsudeckiej ruch pociągów jak za najlepszych czasów.

Obraz: wsprzedazy.jpg

Kalendarz na rok 2013

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Niedziela, 7 kwietnia 2013r. godz.: 19:39. Nr wydania: 271/2013

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki