Dodano: Sobota, 5 września 2009r. godz.: 22:54. Nr wydania: 97/2009

Pierwszy udany dzień pikniku za nami, jutro dalszy ciąg zabawy

Za nami pierwszy dzień pikniku kolejowego w Racławicach. Mimo zapowiedzi nie spadła ani jedna kropla deszczu, a uczestniczy bawili się wyśmienicie. Lokomotywa SM42 wjechała na Wielki Most nad Osobłogą, a drezyniarze do późnych godzin wozili wszystkich chętnych po linii kolejowej Racławice-Głubczyce.

Dziś odbyła się prelekcja na temat planów przedłużenia czeskiej wąskotorówki do Racławic, udostępniono wystawę historyczną. Na peronie królowała lokomotywa SM42, która wieczorem wjechała na Wielki Most. Każdy chętny mógł przejechać się lokomotywą po torze stacyjnym. Drezyniarze do późnych godzin wozili wszystkich chętnych linią kolejową do Głubczyc. Odbył się też konkurs wyścigi drezyn ręcznych.

Jutro dalszy ciąg zabawy. Nadal będzie można przejechać się lokomotywą i drezynami. Ponadto zorganizowany zostanie konkurs plastyczny dla najmłodszych oraz konkurs zapowiadania przyjazdu pociągów, który z dnia dzisiejszego został przeniesiony na jutro.

Jutro mnóstwo dobrej zabawy i atrakcji kolejowych od godziny 11 do godziny 19. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do Racławic na piknik kolejowy.

::rysunek:piknik091.jpg@Pierwszy dzień pikniku za nami:: ::rysunek:piknik092.jpg@Pierwszy dzień pikniku za nami:: ::rysunek:piknik093.jpg@Pierwszy dzień pikniku za nami:: ::rysunek:piknik094.jpg@Pierwszy dzień pikniku za nami:: ::rysunek:piknik095.jpg@Pierwszy dzień pikniku za nami:: ::rysunek:piknik096.jpg@Pierwszy dzień pikniku za nami::

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Sobota, 5 września 2009r. godz.: 22:54. Nr wydania: 97/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki