Dodano: Piątek, 4 września 2009r. godz.: 22:30. Nr wydania: 96/2009

Dworzec w Racławicach gotowy do imprezy

Dziś o godzinie 22 oficjalnie zakończono przygotowania do pikniku kolejarskiego. Przygotowana została ekspozycja historyczna oraz sala wykładowa. Jutro symbolicznie powieszony zostanie na stacji ogromny baner.

Dworzec w Racławicach Śląskich jest już gotowy do imprezy kolejowej. Korytarz ozdobiły piękne panoramiczne zdjęcia parowozu TKp Śląsk na Wielkim Moście Kolejowym. Pojawiły się też informacje o herbie Racławic.

W dawnej poczekalni przygotowano ekspozycję historyczną. Eksponaty udostępnili Piotr Kopczyk z Głubczyc oraz Stanisław Stadnicki z Racławic Śląskich. Jutro pojawią się tam plansze reklamujące czeską wąskotorówkę. Wśród najciekawszych eksponatów dostępnych na wystawie warto wymienić historyczny oryginalny plan węzła kolejowego w Racławicach, lampy kolejowe, rozkłady jazdy, artykuły dotyczące historii kolejnictwa okolicy.

Tuż obok poczekalni znajduje się sala wykładowa. W dawnym bufecie odbędzie się krótka prelekcja na temat możliwości utworzenia w Racławicach Skansenu kolejowego oraz planów połączenia Racławic i Osoblahy wąskim torem.

W niedzielę Przemek Jarocki z Prudnika na sali wykładowej będzie prezentował komputerowe odwzorowanie lokalnych linii kolejowych. Będzie można zasiąść za sterami dowolnej lokomotywy i przykładowo przejechać odcinek linii kolejowej Nysa-Kędzierzyn Koźle.

Ostatni etap przygotowań jutro. Z samego rana kurier ma dostarczyć potężny baner z logotypem imprezy, który zawiśnie na dworcu. Oby tylko kurier zdążył na czas.

::rysunek:wystawa091.jpg@Przygotowania wystawy:: ::rysunek:wystawa092.jpg@Przygotowania wystawy:: ::rysunek:wystawa093.jpg@Przygotowania wystawy::

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Piątek, 4 września 2009r. godz.: 22:30. Nr wydania: 96/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki