Dodano: Czwartek, 2 listopada 2017r. godz.: 08:02. Nr wydania: 466/2017

Pociąg specjalny w Czechach

Tradycyjnie na Dzień Św. Marcina, który w Polsce zbiega się z Narodowym Świętem Niepodległości na trasie Třemešná - Osoblaha przejedzie pociąg specjalny.

Już od 13 lat w Dzień Św. Marcina do miejscowości Bohušov (stacja przed Osoblahą) dociera pociąg specjalny, który turystów dowozi na świetny festyn z niesamowitym jedzeniem i wieloma atrakcjami.

Pociąg parowy z lokomotywami "Rešica" i "Faur" wyruszy z dworca kolejowego Třemešná ve Slezsku (10km od przejścia granicznego Trzebina-Bartultovice) o godz. 10:45. Przed wyjazdem pociągu ze stacje początkową dotrze Św. Marcin na białym koniu i przywiezie ze sobą wino Św. Martina. Degustacja wina będzie odbywała się w pociągu. Do wioski Bohušov pociąg ma ojechać o godz. 11:51.

W PonsjonaciePod Dębami (Penzion Pod Duby) (w lokalnym ośrodku rekreacyjnym) przygotowany jest bogaty program. O godzinie 13:00 gości zabawiał będzie gawędziarz ludowy humorystyczny Libor Pantůček. O godzinie 14:00 stowarzyszenie ZAIFERUS z ich drapieżniki. Można oczekiwać 12-15 gatunków ptaków drapieżnych, np. Orła morskiego lub sowy i będzie możliwe fotografowanie się z drapieżnikami. Po 15:00 godz. Nastąpi etap z muzyką ludową KUBALOVCI. Przez cały dzień będzie jazda konna dla dzieci i tradycyjne klockowanie.

Zwiedzający mogą następnie korzystać połączenia powrotnego. Pociąg parowy odjeżdża ze stacji Bohušov o godz. 15:20 i kończy bieg w Třemešné o godz. 16:39. W Bohušově program będzie kontynuowany do godz. 18:00.

Czeska wąskotorówka to międzynarodowa atrakcja ściągająca do leżącej tuż przy granicy z Polską czeskiej Osoblahy tysiące miłośników kolei. Specjalny skład w stylu Retro przewiezie wszystkich przez kameralne miejscowości i wzniesienia Gór Opawskich. Składem z wagonem piwnym, który w sezonie prowadzony jest przez parowóz U57.

Ze względu na wzrost zainteresowania przejazdem pociągiem prowadzonym parowozem także wśród turystów z Polski organizatorzy postanowili przygotować specjalny bilet, za który będzie można zapłacić w złotówkach.

  • Jednorazowy normalny 20 zł
  • Jednorazowy ulgowy 10 zł

Uwaga: za ten bilet można zapłacić wyłącznie polskimi banknotami! Nie przyjmujemy monet ani kart płatniczych! Bilet można kupić wyłącznie u konduktora na peronie lub w pociągu.

Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Śląskich Kolejek Krajowych, organizatora przejazdów www.osoblazsko.com/pl.

Obraz: pociagspecjalnybohusow.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 2 listopada 2017r. godz.: 08:02. Nr wydania: 466/2017

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki