Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017r. godz.: 11:04. Nr wydania: 449/2017

Kolejka wąskotorowa - rusza kolejny sezon turystycznych przejażdżek z Trzemesnej do Osoblahy

8 maja rozpoczynamy sezon turystyczny w regionie Osoblažsko! Przez cały dzień można korzystać z wielu atrakcji, ale przede wszystkim wybrać się w podróż pociągiem parowym, który rozpoczyna swoją wycieczkę w miejscowości Třemešná (10km od przejścia granicznego Trzebina-Bartultovice).

Ceremonia otwarcia rozpocznie się na stacji Třemešná ve Slezsku od godz. 10:00. Można spodziewać się występów muzyki ludowej i tańca. Na godzinę 10:45 zaplanowano wyruszenie pociąg parowego na wycieczkę po kolejce wąskotorowe do końcowej stacji Osoblaha.

Po czasu przyjazdu parowózu do stacje Osoblaha (12:03) zapraszamy na drugą część programu. Na stacji będą gotowe stoiska produktów lokalnych (np. marmoladą i tradycyjne klockowanie) i na godzinę 12:30 występ amatorskiej grupy teatralnej z miejscowości Osoblaha.

Rozkład jazdy nie zmienia się od kilku lat. Około godzine 10:45 pociąg wyruszy z Třemešné i uda się do Osoblahy, gdzie organizowane będą stoiska produktów lokalnych. Wyjazd powrotny z Osoblahy około godziny 15:10.

Czeska wąskotorówka to międzynarodowa atrakcja ściągająca do leżącej tuż przy granicy z Polską czeskiej Osoblahy tysiące miłośników kolei. Specjalny skład w stylu Retro przewiezie wszystkich przez kameralne miejscowości i wzniesienia Gór Opawskich. Składem z wagonem piwnym, który w sezonie prowadzony jest przez parowóz U57 będzie można przejechać się:

  • każdą sobotę w czerwcu
  • każdą sobotę i niedzielę w lipcu i sierpniu
  • trzy pierwsze soboty we wrześniu

Ze względu na wzrost zainteresowania przejazdem pociągiem prowadzonym parowozem także wśród turystów z Polski postanowiliśmy, że przygotujemy dla Państwa specjalny bilet, za który będzie można zapłacić w złotówkach.

  • Jednorazowy normalny 20 zł
  • Jednorazowy ulgowy 10 zł

Informujemy jednak, że za ten bilet można zapłacić wyłącznie polskimi banknotami! Nie przyjmujemy monet ani kart płatniczych! Bilet można kupić wyłącznie u konduktora na peronie lub w pociągu.

Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Śląskich Kolejek, organizatora przejazdów www.osoblazsko.com/pl

Obraz: zaproszeniedoczech17.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017r. godz.: 11:04. Nr wydania: 449/2017

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki