Dodano: Środa, 16 września 2015r. godz.: 10:10. Nr wydania: 397/2015

Zakończono przyjmowanie zdjęć do Kalendarza Kolej Podsudecka 2016

W tym roku przesłaliście do nas blisko 150 fotografii, większość pięknych, które z powodzeniem można byłoby zamieścić w naszym wydawnictwie.

Z każdym rokiem poziom nadsyłanych zdjęć jest coraz większy, a co za tym idzie, jest nam trudniej wybrać 13 tych, które zamieścimy w kalendarzu. Były osoby, które wysłały tylko jedno zdjęcie, ale też takie, które zaprezentowały ich po dziesięć. Co najważniejsze wysłuchaliście naszego apelu, ponieważ otrzymaliśmy fotografie z pociągów specjalnych organizowanych w ostatnich latach, dawnych pośpiesznych Śnieżka, towarowych, a także z kursów prywatnych przewoźników.

Drukarnia poinformowała nas, że od 1 października w gorę idą ceny papierów, dlatego kalendarz musimy złożyć i zlecić do druku we wrześniu, aby utrzymać cenę na poziomie z poprzedniego roku. Do końca tego tygodnia wybierzemy zdjęcia i stworzymy matrycę kalendarza, która trafi do druku. Wtedy też podamy Wam jakie zdjęcia wybraliśmy do publikacji i kto otrzyma od nas za darmo Kalendarz Kolej Podsudecka 2016.

To, co już jest pewne, to możemy zdradzić, że na okładce zostanie zaprezentowany pociąg specjalny i zdjęcie wykonane przez Pana Mariusza Hassa. Pan Mariusz od kilku lat wysyłał do nas zdjęcia i nie zrażał się tym, że fotografie nie zostały zamieszczone. W tym roku jego nowe zdjęcie tak wspaniale wpisało się w okładkę, że otrzyma specjalne wyróżnienie, ponieważ zdjęcie na stronie tytułowej wydaje się w pewien sposób najważniejsze. Jak widać czasem opłaca się czekać i próbować. Na razie nie zdradzamy, o jakie zdjęcie dokładnie chodzi.

Mamy problem ze zdjęciem szynobusów, których otrzymaliśmy bardzo mało. W czasie trwania konkursu wysłaliśmy zapytanie do jednej osoby, która wysłała nam zdjęcie kilka lat temu. Osoba ta bardzo się zdziwiła i cieszyła, że pamiętaliśmy o niej, ale pechowo awaria dysku sprawiła, że nie posiadała oryginału zdjęcia. Szkoda, ale to dowód, że nawet jeśli ktoś wysłał do nas zdjęcia kilka lat temu, to pamiętamy o takich osobach, a wiele zdjęć z biegiem czasu staje się nie tylko cennych, ale i pasujących do kalendarza.

To, co możemy powiedzieć, to fakt, że gotowa jest już matryca kalendarzowa strony, czyli dolna część z datami, solenizantami itp. Została przygotowana wspólnie z plastykiem i będzie miała zupełnie inną kolorystykę niż wcześniejsze. Na pewno Wam się spodoba, ponieważ pustą matrycę zaprezentowaliśmy już kilku osobom i są pod wrażeniem.

Obserwujcie naszą stronę, bo szczegóły dotyczące kalendarza podamy jeszcze w tym tygodniu.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 16 września 2015r. godz.: 10:10. Nr wydania: 397/2015

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki