Dodano: Środa, 4 lutego 2009r. godz.: 15:40. Nr wydania: 17/2009

Podstawiają autobusy zamiast pociągów!

"(...) W dniu dzisiejszym jest odwołany! Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa". Ileż to już razy kilka lat temu słyszeliśmy to zdanie? Za dużo razy! Najgorsze jest to, że koszmar z kolejową komunikacją autobusową wraca.

Jest nowy szynobus. Wrócił SA109. Mają pojawić się kolejne duże szynobusy. Teoretycznie myśleliśmy, że szansa powrotu KKA (czyli zastępczej Kolejowej Komunikacji Autobusowej) jest znikoma. Po serii awarii, opóźnień i dziwnych sytuacji z przedelegowaniem kierownika pociągu Nysa-Kędzierzyn na pociągi do Opola koszmar z KKA znów staje się jawą.

W ostatnią sobotę pociąg relacji Kędzierzyn-Koźle - Nysa (odjazd z Kędzierzyna po godzinie 9) odwołany, zastępcza komunikacja autobusowa. Dziś (to jest w środę) jeden z najważniejszych kursów, pociąg szkolny relacji Nysa - Kędzierzyn-Koźle (odjazd z Nysy po godzinie 6) odwołany, zastępcza komunikacja autobusowa.

Po raz kolejny nasza linia kolejowa jest dobijana! Czy kiedyś to się skończy? Postaramy się dowiedzieć, jakie były przyczyny odwołania kursów. Sprawdzimy jak sytuacja na innych spalinowych liniach Opolszczyzny, między innymi, czy również KKA pojawiła się na niedawno reaktywowanej linii kolejowej Nysa-Brzeg.

Przede wszystkim postaramy się uzyskać odpowiedź na następujące pytanie. Co z pasażerami przystanku Nowy Las? Przystanek ten oddalony jest o około pół kilometra od drogi i dojazd do niego autobusu zastępczego nie jest możliwy. Do przystanku Nowy Las prowadzi jedynie marna droga polna. Kiedy ostatnio kursowała KKA to regularnie pozostawiono pasażerów z Nowego Lasu na peronie. Z drogi, którą kursują autobusy nie widać tego, czy ktoś w Nowym Lesie oczekuje na pociąg.

Będziemy chcieli uzyskać również odpowiedź na pytanie: skąd pasażerowie stacji, gdzie nie są zapowiadane pociągi mają wiedzieć, że kursują zastępcze autobusy i należy udać się na przystanek autobusowy?

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 4 lutego 2009r. godz.: 15:40. Nr wydania: 17/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki