Dodano: Wtorek, 30 marca 2010r. godz.: 06:55. Nr wydania: 138/2010

Kalendarz z koleją podsudecką na rok 2011

Jakiś czas temu wpadł nam do głowy ciekawy, a zarazem nietypowy pomysł, by na 2011 rok, czyli 135 rocznicę ukończenia budowy Magistrali Podsudeckiej, wydać ekskluzywny kalendarz wielkoformatowy (A3). Kalendarz rozkładany, każdy miesiąc na jednej stronie z dużym zdjęciami pociągów na Magistrali Podsudeckiej.

Wszyscy doskonale wiemy, że nasza linia jest najpiękniejsza na świecie. Motywów do fotografowania nie brakuje i do tej pory powstało tysiące niebanalnych zdjęć, które z powodzeniem mogłyby znaleźć się w kalendarzu. Są to zarówno zdjęcia parowozów, głównie Ty2 jadących szlakami Magistrali jak i niezliczone wspaniałe fotografie pociągów prowadzonych lokomotywami ST43, SU46, SU45. Zdjęcia te świadczą o dawnej świetności naszej linii.

Kalendarz zawierałby 13 dużych zdjęć (1 na okładkę i 12 na miesiące). Naszym zadaniem w tym także zadaniem czytelników naszego portalu byłoby udostępnienie lub znalezienie w Internecie zdjęć z Magistrali Podsudeckiej nadających się do kalendarza. 13 z nich zostałoby wydrukowanych po uzyskaniu zgody na publikację ze strony autora zdjęcia. Fotografie powinny obejmować cała Magistralę, czyli w kalendarzu na jeden rok powinny znaleźć się po jednym zdjęciu z okolic Nysy, Świdnicy, Dzierżoniowa, Legnicy, Kamieńca, Prudnika, Racławic Śląskich, Piławy, Kędzierzyna. Rozwiązanie to będzie sprawiedliwie, a kalendarz opisze całą Magistralę Podsudecką.

Koszt druku kalendarza zależy od ilość osób, które chciałyby go zakupić. Im więcej osób wyrazi chęć zakupu tym druk będzie tańszy. Cena orientacyjna to około 30zł za sztukę. Kalendarze będą wydane na bardzo dobrej jakości papierze kredowym o wysokiej jakości zdjęć. Kalendarze wyda wydawnictwo także wszystko odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami. Kalendarze można byłby zakupić w czasie imprezy kolejowej w Racławicach Śląskich oraz zamówić przez Internet (dojdą koszta wysyłki).

Dlatego pytam się każdego z czytelników co sądzi o pomyśle wydania kalendarza i czy byłaby zainteresowany jego kupnem?

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 30 marca 2010r. godz.: 06:55. Nr wydania: 138/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki