Dodano: Czwartek, 21 listopada 2013r. godz.: 13:43. Nr wydania: 308/2013

Ramzova - zamknięto budynek stacji

Stacyjka w Ramzowej chlubi się tytułem najwyżej położonej w Republice Czeskiej, na której zatrzymują się pociągi pośpieszne. Z tutejszego peronu setki turystów wyruszają na szlaki Jesioników i Gór Rychlebskich. Gdyby chcieli teraz wejść do dworcowego budynku, natkną się na zamknięte drzwi.
Obraz: ramzova.jpg

Stan taki ma potrwać przez cały listopad. Niewykluczone, że czasowe zamknięcie może okazać się trwałe. Nie podoba się to mieszkańcom Ramzovej, którzy wskazują też na niedogodność takiego rozwiązania dla turystów.

Rzecznik Českých drah Petr Šťáhlavský wyjaśnia, że zamknięcie jest tymczasowe z powodu konieczności przeniesienia kasjerki na inną stację. Ktoś z mieszkańców twierdzi jednak, że kasa ma zostać otwarta na trzy miesiące, a następnie zamknięta całkowicie. Rzecznik Českých drah podkreśla, że stacja należy do tych, które generują głównie ruch sezonowy.

Wg. niego poszukiwane jest rozwiązanie problemu, które będzie właściwe ekonomicznie a jednocześnie zapewni podróżnym dostęp do niezbędnych usług. Decyzja o całkowitym zamknięciu dworcowego budynku jeszcze nie zapadła.

Przypomnieć wypada, że od niedawna nie pełni on tylko funkcji kasy i poczekalni ale także informacji turystycznej. Od czasu, gdy Informační centrum Jesenicka uruchomiło tu swój punkt, budynek odwiedza znacznie więcej osób niż poprzednio.

W powiecie Jesenik znajdują się 23 przystanki i stacje kolejowe. Tylko na 9 można kupić bilet i skorzystać z poczekalni. Dodatkowo w Jeseniku i Ramzovej działa przechowalnia bagażu. W pozostałych 14, do których zalicza się także stacje w Javorníku i Zlatých Horách, największych po Jeseniku miejscowościach, podróżni nie mogą skorzystać z żadnych usług.

Na podstawie: Petr Krňávek - denik.cz.

Autor: Cezary Olechno.
Publikacja tekstu: Czwartek, 21 listopada 2013r. godz.: 13:43. Nr wydania: 308/2013

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki