Trwa remont torów pod Piławą Górną

Na czas remontu torów w okolicy Piławy Górnej na Dolnym Śląsku pociąg TLK Sudety ma skróconą relację.

TLK Sudety rusza z Ząbkowic Śląskich stacji początkowej dla powrotu tego pociągu
TLK Sudety rusza z Ząbkowic Śląskich stacji początkowej dla powrotu tego pociągu

Skład kursuje od Krakowa Głównego do stacji Ząbkowice Śląskie. Tam kilka godzin czeka na przysłowiowym boku i wraca do Krakowa. Od Ząbkowic Śląskich do Jaworzyny Śląskiej pasażerów wożą autobusy. W Jaworzynie Śląskiej można przesiąść się do pociągu Intercity jadącego z Białegostoku do Jeleniej Góry.

Wakacje i remont torów, to najgorsze, co może spotkać pasażerów. W tym okresie pociągami podróżuje ich najwięcej. Z drugiej strony nie ma dobrego terminu na prace torowe. Trzeba je zrobić, zwłaszcza, że dotyczą jednego z najbardziej zapuszczonych odcinków linii 137. Większość czasu przeznaczonego na remont już minęło. Z Krakowa do Jeleniej Góry pociąg ma pojechać znów w sobotę 17 lipca, czyli za niecałe dwa tygodnie.

A co działo się na odcinku Dzierżoniów - Piława Górna? Jak informują nasi czytelnicy 14 czerwca pojawił się tam pociąg z szynami i podkładami. Przez około 2 tygodnie trwały prace: wymieniano stare szyny na nowe, pojawiły się nowe mocowania. Kilka dni temu był tam spokój. Pewnie jeszcze jakieś dalsze roboty zostaną wykonane w tym tygodniiu.

Ilustracja
Ilustracja

Fotografie: TLK Sudety - pbc, torowisko - J.W.

Podaj dalej:

Liczba komentarzy: 0

Na tej stacji komentarzy jeszcze brak – możesz być pierwszy, który zatrzyma się tu i zostawi swoją opinię.

Dyskusja na właściwym torze – jak za dawnych czasów.

Masz swoje zdanie? Chcesz podzielić się spostrzeżeniem, dodać ciekawostkę lub dorzucić cegiełkę do wspólnej historii podsudeckich szlaków? Zapraszamy do dyskusji – merytorycznej, kulturalnej i z szacunkiem wobec innych podróżnych tej kolejowej trasy. Aby zabrać głos i zostawić swój komentarz, musisz posiadać konto w naszym serwisie. Dzięki temu utrzymujemy porządek na peronie dyskusji i unikamy wykolejeń rozmowy.


Teksty na podobny temat

Podsudecka

Dlaczego OPOLE nigdy tak naprawdę nie poprze modernizacji Magistrali Podsudeckiej (i Nysa-Brzeg też nie)?

Analiza, która wielu się nie spodoba - ale warto ją przeczytać do końca. Przeczytajcie spokojnie ten tekst. Dla jednych będzie to "teoria spiskowa", ale dla innych - smutna diagnoza.

Podsudecka

Podsudecka nie jest priorytetem? O tym artykule i tym co robi "góra" nie można milczeć

Ten tekst nie był planowany. Miał poczekać. Ale po sobotniej publikacji w NTO z 22 listopada pt. "Podsudecka Magistrala Kolejowa nie jest priorytetem. Elektryfikacja linii ma kosztować pół miliarda" – trudno siedzieć cicho.

Głubczyce

Dawny dworzec kolejowy w Głubczycach już dzisiaj wygląda pięknie

Trwa remont budynku dawnego dworca kolejowego w Głubczycach. Obiektu o niebanalnej historii i znaczeniu dla regionu. Zbudowano go w kształcie lokomotywy. Ponad 30 lat temu kręcono tam ujęcia do wspaniałego filmu pt. Triumf Ducha.

Remont czy polityka

Polityczne przepychanki na słowa, czy faktyczna szansa na remont Podsudeckiej?

Będę szczery. Od ponad dwudziestu lat zajmuję się sprawą modernizacji naszej linii kolejowej i poprawy rozkładów jazdy. Pisałem dziesiątki pism, zbierałem dane, uczestniczyłem w konsultacjach. W ostatnich latach robię to z mniejszym zapałem – nie z braku zainteresowania, lecz z braku czasu. Przez te dwie dekady nauczyłem się jednak jednego: nie wierzyć politykom.

Bielawa

Rozbudowa kolei w Bielawie w kierunku Srebrnej Góry

Rewitalizacja linii 341 ze stacji Dzierżoniów Śląski do Bielawy Zachodniej zrealizowana w 2019 roku była jak się okazało tylko pierwszym etapem (choć najważniejszym)  przywracania całego ciągu komunikacyjnego Dzierżoniów - Bielawa - Srebrna Góra.

Remonty

Podsudecka pod młotkiem - kolejarze łatają najgorsze odcinki!

Sezon remontów na torach w pełni! Także na naszej linii kolejowej nr 137 - Magistrali Podsudeckiej, gdzie codziennie pojawiają się zarówno pociągi towarowe, jak i nieliczne pasażerskie, widać wreszcie oznaki życia. Aktualizacja 4.08.2025 r.