Wiemy coraz więcej o pikniku kolejowym w Racławicach Śląskich

Jeśli faktycznie uda się dopiąć wszystkie formalności dotyczące atrakcji na tegoroczny piknik kolejowy w Racławicach Śląskich, to czeka nas najlepsza impreza w historii.

Zacznijmy od informacji pewnych. Przeprowadzono już remont holu stacji Racławice Śląskie. Wszystko dzięki wzorowej współpracy z Gminą Głogówek. Ze stacji Magistrali Podsudeckiej mało która, zwłaszcza biorąc pod uwagę te mniejsze, może poszczycić się tak pięknym wnętrzem.

Prac na zewnątrz, zwłaszcza na torowisku, jeszcze nie widać. Te pewnie ruszą na początku sierpnia.

Pewne jest, że swoim honorowym patronatem imprezę objął sam Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak. Przypomnijmy, że piknik nawiązuje do 140-lecia kolei na południu Opolszczyzny i 140-lecia ukończenia budowy naszej ukochanej linii kolejowej. Zostanie zorganizowany w sobotę i niedzielę 27-28 sierpnia.

Teraz nieoficjalnie, ale z pierwszego źródła. Trzeba zaznaczyć, że poniższe nie jest jeszcze w 100% sformalizowane, oczekuje na podpisanie ostatnich dokumentów i zapewnienie finansowania. Planowany jest pociąg specjalny. Kto nim przyjedzie do Racławic, uda się też na wycieczkę do Czech na przejazd wąskotorówką. Pociąg specjalny przyjedzie prawdopodobnie w sobotę, dodatkowo planuje się jego kursowanie w relacji Prudnik-Racławice Śląskie-Głogówek. Do tego dodatkowy skład specjalny dostępny dwa dni. Do tego drezyny, wystawy, zabawa i wiele więcej. Już nie możemy się doczekać, aby zaprezentować wszystko, ale musimy poczekać.

Zdjęcie remontu stacji Racławice Śląskie wykonane blisko 2 miesiące temu - aktualne już po remoncie wkrótce na naszej stronie
Zdjęcie remontu stacji Racławice Śląskie wykonane blisko 2 miesiące temu - aktualne już po remoncie wkrótce na naszej stronie
Podaj dalej:

Liczba komentarzy: 0

Na tej stacji komentarzy jeszcze brak – możesz być pierwszy, który zatrzyma się tu i zostawi swoją opinię.

Dyskusja na właściwym torze – jak za dawnych czasów.

Masz swoje zdanie? Chcesz podzielić się spostrzeżeniem, dodać ciekawostkę lub dorzucić cegiełkę do wspólnej historii podsudeckich szlaków? Zapraszamy do dyskusji – merytorycznej, kulturalnej i z szacunkiem wobec innych podróżnych tej kolejowej trasy. Aby zabrać głos i zostawić swój komentarz, musisz posiadać konto w naszym serwisie. Dzięki temu utrzymujemy porządek na peronie dyskusji i unikamy wykolejeń rozmowy.


Teksty na podobny temat

Podsudecka

Dlaczego OPOLE nigdy tak naprawdę nie poprze modernizacji Magistrali Podsudeckiej (i Nysa-Brzeg też nie)?

Analiza, która wielu się nie spodoba - ale warto ją przeczytać do końca. Przeczytajcie spokojnie ten tekst. Dla jednych będzie to "teoria spiskowa", ale dla innych - smutna diagnoza.

Podsudecka

Podsudecka nie jest priorytetem? O tym artykule i tym co robi "góra" nie można milczeć

Ten tekst nie był planowany. Miał poczekać. Ale po sobotniej publikacji w NTO z 22 listopada pt. "Podsudecka Magistrala Kolejowa nie jest priorytetem. Elektryfikacja linii ma kosztować pół miliarda" – trudno siedzieć cicho.

Głubczyce

Dawny dworzec kolejowy w Głubczycach już dzisiaj wygląda pięknie

Trwa remont budynku dawnego dworca kolejowego w Głubczycach. Obiektu o niebanalnej historii i znaczeniu dla regionu. Zbudowano go w kształcie lokomotywy. Ponad 30 lat temu kręcono tam ujęcia do wspaniałego filmu pt. Triumf Ducha.

Remont czy polityka

Polityczne przepychanki na słowa, czy faktyczna szansa na remont Podsudeckiej?

Będę szczery. Od ponad dwudziestu lat zajmuję się sprawą modernizacji naszej linii kolejowej i poprawy rozkładów jazdy. Pisałem dziesiątki pism, zbierałem dane, uczestniczyłem w konsultacjach. W ostatnich latach robię to z mniejszym zapałem – nie z braku zainteresowania, lecz z braku czasu. Przez te dwie dekady nauczyłem się jednak jednego: nie wierzyć politykom.

Bielawa

Rozbudowa kolei w Bielawie w kierunku Srebrnej Góry

Rewitalizacja linii 341 ze stacji Dzierżoniów Śląski do Bielawy Zachodniej zrealizowana w 2019 roku była jak się okazało tylko pierwszym etapem (choć najważniejszym)  przywracania całego ciągu komunikacyjnego Dzierżoniów - Bielawa - Srebrna Góra.

Remonty

Podsudecka pod młotkiem - kolejarze łatają najgorsze odcinki!

Sezon remontów na torach w pełni! Także na naszej linii kolejowej nr 137 - Magistrali Podsudeckiej, gdzie codziennie pojawiają się zarówno pociągi towarowe, jak i nieliczne pasażerskie, widać wreszcie oznaki życia. Aktualizacja 4.08.2025 r.