Dodano: Wtorek, 25 kwietnia 2017r. godz.: 07:20. Nr wydania: 451/2017

Najbardziej kolejowa Majówka w Polsce - Zaproszenie do Jaworzyny Śląskiej

Od 29 kwietnia do 7 maja 2017 roku Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku już po raz dwunasty zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na Kolejową Majówkę do największej zachowanej na Dolnym Śląsku parowozowni wachlarzowej, w której zobaczą Państwo zabytkowy tabor oraz unikalne eksponaty poświęcone historii techniki i przemysłu.

DIESEL FEST

W trakcie Majówki już po raz trzeci zapraszamy na Festiwal Lokomotyw Spalinowych DIESEL FEST. Celem wydarzenia jest przybliżenie odwiedzającym w tych dniach Muzeum lokomotyw spalinowych, pokazanie ich wpływu i znaczenia dla historii i rozwoju kolejnictwa.

Jak sama nazwa mówi gwiazdami tego długiego weekendu będą lokomotywy spalinowe m.in : autobusy szynowe SN80-12 oraz M262.0, lekkie lokomotywy spalinowe 409Da-1, Ls60-5927 (SMK Jaworzyna Śląska), 410D-51 oraz DEUTZ OMZ122R 33124. Wagę ciężką reprezentować będą lokomotywy ST43 (PKP CARGO) i SM30-534. Lokomotywy te będą prezentowane na obrotnicy, a następnie organizowane będą przejazdy zabytkowym taborem kolejowym po tzw. Trasie Parowozowej - kolejowej trasie wiodącej po najważniejszych częściach Muzeum, prezentującej ważne dla techniki kolejowej obiekty - m.in. żuraw węglowy i wodny, dźwig bramowy, zapadnię kolejową, obrotnicę czy budynki olejarni i piaskowni.

PIAST ŚLĄSKI

Podczas majowego weekendu nie zabraknie również pary - ponieważ rankiem 29 kwietnia 2017 Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskie dla wszystkich tych, którzy kochają parowozy, i dla tych którzy mają to jeszcze przed sobą, przygotowały nie lada wydarzenie!

O godzinie 05:41 z Jaworzyny Śląskiej do Wolsztyna (przez Wrocław Nadodrze, Żmigród, Rawicz i Leszno) wyruszy POCIĄG SPECJALNY PIAST ŚLĄSKI - lokomotywa TKt48-18 oraz 3 wagony serii Bi29, Ci28 na Paradę Parowozów do Wolsztynie aby godnie reprezentować Dolny Śląsk w Wielkopolsce.

Szczegółowe informacje na stronie:

LICZYRZEPA

A zaraz po powrocie z Wielkopolski w poniedziałek 1 maja nasz skład wybierze się w Karkonosze do Szklarskiej Poręby. Ta niezwykła linia kolejowa (311) łącząca Jelenią Górę z granicą państwa wybudowana na początku ubiegłego wieku jest jedną z najciekawszych w Polsce. Z okien pociągu podziwiać będzie można piękne krajobrazy i szczyty gór otaczających Szklarską Porębę. Tajemnicze zakola, fauna i flora Gór Izerskich niemal na wyciągniecie ręki sprawia, że sama podróż żelazną Koleją Izerską jest atrakcją. Z Jaworzyny Śląskiej przez Świebodzice, Wałbrzych, Jelenią Górę do Szklarskiej Poręby wyruszy Muzealny Pociąg Specjalny Liczyrzepa.

Szczegóły informacje na stronie:

Ponadto podczas trwającej 9 dni Majówki będzie można skorzystać z wyjątkowych kolejowych atrakcji.

W zapowiedzi artykułu wykorzystano zdjęcie prezentujące fragment strony internetowej Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.

Autor: Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.
Publikacja tekstu: Wtorek, 25 kwietnia 2017r. godz.: 07:20. Nr wydania: 451/2017

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki