Dodano: Środa, 20 lipca 2016r. godz.: 08:05. Nr wydania: 425/2016

Wiemy coraz więcej o pikniku kolejowym w Racławicach Śląskich

Jeśli faktycznie uda się dopiąć wszystkie formalności dotyczące atrakcji na tegoroczny piknik kolejowy w Racławicach Śląskich, to czeka nas najlepsza impreza w historii.

Zacznijmy od informacji pewnych. Przeprowadzono już remont holu stacji Racławice Śląskie. Wszystko dzięki wzorowej współpracy z Gminą Głogówek. Ze stacji Magistrali Podsudeckiej mało która, zwłaszcza biorąc pod uwagę te mniejsze, może poszczycić się tak pięknym wnętrzem.

Prac na zewnątrz, zwłaszcza na torowisku, jeszcze nie widać. Te pewnie ruszą na początku sierpnia.

Pewne jest, że swoim honorowym patronatem imprezę objął sam Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak. Przypomnijmy, że piknik nawiązuje do 140-lecia kolei na południu Opolszczyzny i 140-lecia ukończenia budowy naszej ukochanej linii kolejowej. Zostanie zorganizowany w sobotę i niedzielę 27-28 sierpnia.

Teraz nieoficjalnie, ale z pierwszego źródła. Trzeba zaznaczyć, że poniższe nie jest jeszcze w 100% sformalizowane, oczekuje na podpisanie ostatnich dokumentów i zapewnienie finansowania. Planowany jest pociąg specjalny. Kto nim przyjedzie do Racławic, uda się też na wycieczkę do Czech na przejazd wąskotorówką. Pociąg specjalny przyjedzie prawdopodobnie w sobotę, dodatkowo planuje się jego kursowanie w relacji Prudnik-Racławice Śląskie-Głogówek. Do tego dodatkowy skład specjalny dostępny dwa dni. Do tego drezyny, wystawy, zabawa i wiele więcej. Już nie możemy się doczekać, aby zaprezentować wszystko, ale musimy poczekać.

Obraz: piknik16zblizasie.jpg

Zdjęcie remontu stacji Racławice Śląskie wykonane blisko 2 miesiące temu - aktualne już po remoncie wkrótce na naszej stronie

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 20 lipca 2016r. godz.: 08:05. Nr wydania: 425/2016

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki