Dodano: Czwartek, 15 października 2015r. godz.: 13:41. Nr wydania: 401/2015

Można już kupować kalendarze Kolej Podsudecka 2016

Zapraszamy do kupowania nowych kalendarzy kolekcjonerskich Kolej Podsudecka 2016. Wysyłka od ręki w nowych specjalnych kartonach kopertowych co zapobiega zgięciom.

Uwaga. Aktualnie Kalendarz Kolej Podsudecka 2016 można kupić w sklepie internetowym na stronie Raclawice.Net. Zapraszamy do sklepu i do zakupów. Zakupy są bardzo proste. Tak, jak pisaliśmy na naszym kanale Facebook niebawem także ruszy sprzedaż nowych kalendarzy na naszej stronie, ale musimy od zera napisać oprogramowanie sklepu, które na tej stronie zrobiło się troszkę przestarzałe. Także zapraszamy już dziś na stronę Racławic, a niebawem do nas. Kalendarze są pakowane w nowe specjalne koperty kartonowe co zapobiega zgięciom. Pierwsze osoby, które kupiły, są zachwycone tym rozwiązaniem. Wysyłamy od razu.

Pewna osoba w sposób bardzo śmieszny i trochę niezrozumiały pisała w komentarzach i zastanawiała się, czemu nie ma sprzedaży tutaj, a jest na stronie Racławic, ale jak zaznaczała i tak nie chciała kupić kalendarza, bo to "kiepskie wydawnictwo" przeczyła sobie i udawała, że nie jest adwokatem, ale powiem jej po prostu: człowieku, nie chcesz kupować-nie kupuj, ale oboje wiemy przecież kim jesteś, tylko zaraz napiszesz, że to nie Ty piszesz komentarze, a ktoś z Twojego komputera. Ja nie mam żadnych przykrości z Twoich komentarzy. Tylko nakręcasz sprzedaż i zaciekawiasz ludzi. Do Twojej wiadomości: sprzedaż najpierw ruszyła na stronie Racławic, bo tam napisałem cały program strony od nowa i był świetny sklep. Ponieważ miałem wesele nie miałem czasu zaktualizować sklepu tutaj, co potrwa kilka dni. Napisałeś totalne głupoty, ale wybaczam, pewnie jesteś kawalerem i wielu spraw nie zrozumiesz, bo zamiast trochę pomyśleć lub zachować przyzwoitości piszesz niepotrzebne rzeczy. Twoje próby poniżenia mnie nie mają sensu - ale pewnie i tak dalej będziesz próbował.

Opis sprzedawanego towaru - Kalendarz Kolej Podsudecka 2016

Obraz: kalendarz16_1.jpg

Okładka Kalendarza

Obraz: kalendarz16_2.jpg

Przykładowa strona na miesiąc sierpień

Najnowsze i aktualne wydanie Kalendarza Kolejowego Kolej Podsudecka 2016 na rok 2016. Jedyny w Polsce Kalendarz Kolejowy, który opisuje i dotyczy tylko jednej linii kolejowej. Mowa o tzw. Magistrali Podsudeckiej, która łączy Katowice i Legnicę, a przebiega przez Kędzierzyn-Koźle, Głogówek, Racławice Śląskie, Prudnik, Nysę, Kamieniec Ząbkowicki, Ząbkowice Śląskie, Dzierżoniów, Świdnicę, Jaworzynę Śląską, Strzegom oraz Jawor.

Kalendarz ma format A3 (29,7cm szerokości × 42,0cm długości/wysokości) i składa się z 13 stron. Po jednej stronie na każdy miesiąc roku plus okładka. Na stronie miesiąca piękne duże zdjęcie kolejowe (każde opisane) oraz kalendarium z nazwami świąt lub solenizantami. Do tego numery tygodni, nazwy miesięcy w językach niemieckim, czeskim i angielskim, a także informacje o obowiązujących znakach zodiaku. Całość wydana na wysokiej jakości papierze. Kalendarz wyposażony w tzw. zawieszkę, co umożliwia powieszenie go na ścianie, meblach itp. Co roku kalendarz ma inne zdjęcia oraz inny wzór kalendarium.

Dla pierwszych osób, które w październiku zamówią Kalendarz dodajemy gratis, kolejowy prezent niespodziankę.

Uwaga - kalendarze już są wysyłane - zabezpieczone w specjalne opakowania - zapraszamy do zakupów.

Opis poszczególnych stron

Kalendarz na rok 2016 łączy w sobie historię i czasy obecne. Znajdziecie w nim pociągi kursujące po linii Racibórz - Głubczyce - Racławice Śląskie, pośpieszny na Magistrali Podsudeckiej (w składzie wagon jeszcze barwy oliwkowej), pociągi specjalne z parowozami Ty42 i TKt48, a także czasy obecne: składy towarowe oraz specjalny pociąg z lokomotywą Su45, który na początku 2015 roku odwiedził Dolnośląskie Zakamarki.

Staraliśmy się, aby nowy kalendarz był różnorodny, to jest pokazywał różne pociągi, z różnych miejsc, z różnych czasów. Wierzymy, że to nam się udało.

Prawdziwym rarytasem będzie już pierwsza styczniowa strona, na której znajduje się zdjęcie przypuszczalnie ostatniego pociągu relacji Racibórz-Racławice Śląskie dojeżdżającego do stacji docelowej. Melancholijne ujęcie z dalszej odległości każde nam zastanowić się nad tragedią tej urokliwej linii i uświadomić sobie, że to już 15 lat od zawieszenia pociągów osobowych w tych relacjach. Fotograf: Ryszard Boduszek.

Zdjęcie z lutego to Piława Górna ZPKŁ. Spalinowy Traxx oczekuje na wyjazd z bocznicy w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego. Lokomotywa odstawiła pierwszą część wagonów pod załadunek i po krótkim postoju w Piławie Górnej uda się po drugą część. Na torze obok lokomotywa SM42-2477 jeżdżąca dla Pol-Miedź Trans. Data wykonania zdjęcia: 26.11.2014r. Fotograf: Łukasz Białow.

Marzec to zdjęcie z szlaku Kamieniec Ząbkowicki - Doboszowice. Lokomotywa ST43-177 z zwartym składem pociągu towarowego pełnego samochodów, jedzie z Kamieńca Ząbkowickiego do Kędzierzyna-Koźle. W przeciwnym kierunku pod wzniesienie wspina się lokomotywa ST44-1223 ze składem węglarek jadących z Nysy do Kamieńca Ząbkowickiego. Niesamowite ujęcie dwóch pociągów. Data: 03.03.2012r. Fotograf: Mirosław Synowski.

Kwiecień to przedmieścia Legnicy. Lokomotywa SU45-115 z pociągiem specjalnym "Dolnośląskie Zakamarki" opuszcza Legnicę rozpoczynając bieg po Magistrali Podsudeckiej w kierunku Strzegomia. Data: 25.04.2015r. Fotograf: Łukasz Białow.

Maj, to pociąg osobowy relacji Katowice - Kędzierzyn-Koźle - Nysa - Kłodzko - Kudowa Zdrój/Stronie Śląskie prowadzony lokomotywą SU46-026 zbliża się do stacji Kamieniec Ząbkowicki. Data: 2.05.1995r. Fotograf: Rafał Matuszewski.

Czerwiec to lokomotywa Gama w barwach PKP Intercity prowadząca pociąg towarowy. Zdjęcie wykonano w okolicy Prudnika. Fotograf: Grzegorz Wilga.

Lipiec, to pociąg specjalny relacji Wrocław Główny - Głuchołazy - Racławice Śląskie prowadzony lokomotywą parową Ty42-24 ze Skansenu Kolejowego w Pyskowicach pokonuje odcinek pomiędzy stacjami Grodków Śląski - Grodków Stary. W tle wieża kościoła farnego pw. Św. Michała Archanioła w Grodkowie. Data: 7 czerwca 2014r. Fotograf: Amadeusz Świerk.

Sierpień to "Wakacyjny Pociąg Muzealny" PR-S 66012 "Fryderyk" relacji Jaworzyna Śląska - Świdnica Miasto prowadzony lokomotywą TKt48-18 (własność Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej) w pochmurne, niedzielne popołudnie, zbliża się do stacji docelowej. W składzie dwa wagony Ci28 z 1928 roku. Data: 5 maja 2015r. Fotograf: Piotr Szczekała.

Na wrzesień lokomotywa SM42-2334 podczas trwającego remontu linii D29-306, tzw. "Gogolinki" spycha skład wagonów samowyładowczych wypełnionych kruszywem jadąc na trasie z Prudnika w kierunku miejscowości Moszna celem wysypania ładunku. Pociąg na zdjęciu przejeżdża przez miejscowość Biała (dawna stacja Biała Prudnicka). Data: 7.09.2015r. Fotograf: Krzysztof Wilga.

Październik to okolice wsi Cyprzanów niedaleko Raciborza. Lokomotywa parowa Ty42-107 z pociągiem specjalnym relacji Racibórz - Racławice Śląskie - Nysa. W tle kościół Trójcy Św. w Cyprzanowie. Następna stacja na trasie pociągu to Pietrowice Wielkie. Data: 1.10.1996r. Fotograf: Rafał Matuszewski.

Listopad to lokomotywa ST43-227 na szlaku pomiędzy stacjami Kędzierzyn-Koźle Zachód, a Twardawa prowadząca pociąg towarowy w kierunku Nysy. Data: 26.11.201r. Fotograf: Łukasz Hettwer.

Grudzień: "Mikołajkowy pociąg" wiozący prezenty dla dzieci udaje się w drogę powrotną. Parowóz TKt48-18 ciągnięty jest przez lokomotywę spalinową spółki PKP Cargo. Skład opuszcza stację Świdnica Miasto. Data: 9.12.2012r. Fotograf: Mirosław Synowski.

Na okładce: parowóz OL49-69 z pociągiem specjalnym "Kozioł" relacji Nysa- Głuchołazy- Nysa podczas postoju na stacji Nowy Świętów. 31 sierpnia 2015r. Fotograf: Mariusz Hassa.

Przykładowe strony

Obraz: kpp16_1.jpg
Obraz: kpp16_2.jpg
Obraz: kpp16_3.jpg
Obraz: kpp16_4.jpg

Zapraszamy do sklepu

Autorzy zdjęć, które zostały zamieszczone w kalendarzu - dostaną swoje egzemplarze za kilka tygodni - proszę o cierpliwość.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 15 października 2015r. godz.: 13:41. Nr wydania: 401/2015

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki