Dodano: Poniedziałek, 18 maja 2015r. godz.: 12:26. Nr wydania: 382/2015

Pełny program i atrakcje pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich

Za 2 tygodnie rusza tegoroczna edycja pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich. Zobacz, jakie atrakcje czekają na gości imprezy. Zapowiadają się dwa dni pełne kolejowych wrażeń.

Największymi atrakcjami dostępnymi przez dwa dni imprezy będą: parowóz Ty42-24 z Pyskowic, lokomotywy PKP Cargo oraz autobus szynowy (ten ostatni w niedzielę). Przez dwa dni czynna będzie wystawa eksponatów kolejowych oraz makieta kolejowa, która w tym roku przeszła na wersję cyfrową. Na makiecie będzie można między innymi zobaczyć wagony piętrowe idealnie odwzorowane na podstawie tych, jakie kursowały w pociągach w relacji Racławice Śląskie-Racibórz.

Oczywiście nie zabraknie przejażdżek drezynowych i konkursów wyścigi drezyn ręcznych. Te będą odbywały się przez dwa dni imprezy (jest więcej pucharów i nagród). W sobotę wyścigi o godzinie 15:30 w niedzielę od godziny 14:45. W niedzielę popołudniu konkurs zapowiadania przyjazdu pociągów.

W sobotę wystąpi racławicka orkiestra dęta. Mają też być występy przygotowane przez Gminę Biała. W niedzielę koncert specjalnej orkiestry z Opola, która do Racławic przyjedzie w ramach markowego produktu turystycznego, czyli Opolskiego Ekspresu Dętego. Planowany przyjazd pociągu specjalnego z Opola o godzinie 12:40. Pociąg ten przywiezie orkiestrantów i osoby, które zdobędą specjalne bilety (darmowe). Więcej o tym napiszemy po niedzieli.

Na rampie kolejowej jak zwykle nie zabraknie muzyki, zabaw, konkursów. Będą dodatkowe atrakcje dla dzieci. W sobotę o godzinie 20:00 zabawa taneczna.

Warto też zobaczyć jak pięknie wyremontowany został hol dworca kolejowego w Racławicach Śląskich. W sobotę oraz niedzielę drezynki i makieta i wystawa zostaną udostępnione już od godziny 12:00.

Głównymi organizatorami imprezy i sponsorami są: Gmina Głogówek oraz Stowarzyszenie Miłośników Kolei Racławice Śląskie. Pozostali sponsorzy, którzy pomagają w organizacji pikniku zostaną wymienieni w osobnym artykule.

Honorowy patronat nad piknikiem objęli: Posłanka na Sejm RP Janina Okrągły, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski, Burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz.

Serdecznie zapraszamy do Racławic Śląskich w sobotę i niedzielę 30/31 maja na piknik "Koleją po pograniczu polsko-czeskim".

Zobacz plakat imprezy w dużej wersji.

Obraz: piknik2015.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 18 maja 2015r. godz.: 12:26. Nr wydania: 382/2015

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki