Dodano: Wtorek, 24 lutego 2015r. godz.: 17:21. Nr wydania: 372/2015

Orkiestrowy pociąg przyjedzie do Racławic Śląskich

Jedną z atrakcji pikniku kolejowego organizowanego już po raz siódmy na stacji kolejowej w Racławicach Śląskich będzie przyjazd specjalnego orkiestrowego pociągu z Opola Głównego.

Opole Główne - Kędzierzyn-Koźle - Racławice Śląskie: to trasa tegorocznego Opolskiego Ekspresu Dętego. Specjalny pociąg z orkiestrantami z Opola kursuje raz w roku zawsze inną trasą Opolszczyzny. Zatrzymuje się na wybranych przystankach, na których muzycy odgrywają koncerty. Taki Ekspres był już w każdym rejonie naszego województwa. Teraz kolej na naszą linię kolejową.

W niedzielę 31 maja (drugi dzień pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich) muzykalny pociąg przyjedzie do tamtej stacji. Muzycy spędzą w Racławicach Śląskich około 3 godziny. Planowy jest również postój w Kędzierzynie-Koźlu (tam pociąg z Opola zmienia kierunek jazdy, więc w oczekiwaniu na przejście maszynisty do innej kabiny autobusu szynowego podróżni posłuchają czegoś specjalnego).

- Muzycy wystąpili na ponad 30 stacjach i przystankach kolejowych grając dziesiątki utworów z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej oraz utwory tradycyjne związane nieodzownie z orkiestrami dętymi - czytamy na oficjalnej stronie internetowej projektu: Kolej na orkiestrę, czyli Opolski Ekspres Dęty.

Specjalny pociąg wyruszy z Opola około godziny 10:00. Dokładny rozkład jazdy i czas dojazdu do Racławic Śląskich zostanie podany około dwa tygodnie przed imprezą.

Przypomnijmy: tegoroczny piknik kolejowy w Racławicach Śląskich (już siódma edycja) odbędzie się w sobotę i niedzielę 30-31 maja. Na pewno na pikniku pojawi się parowóz Ty42-24 z Pyskowic.

Obraz: muzycznypociag.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 24 lutego 2015r. godz.: 17:21. Nr wydania: 372/2015

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki