Dodano: Niedziela, 11 maja 2014r. godz.: 19:08. Nr wydania: 335/2014

Ważna informacja dla osób, które chcą zakupić nowy kalendarz kolejowy Kolej Podsudecka 2015 oraz zdobyć książkę o historii kolei w Racławicach Śląskich

Dziś możemy powiedzieć Wam już wszystko o nowym kalendarzu kolejowym. Przekazujemy też ważną informację dla osób zainteresowanym jego zdobyciem oraz otrzymaniem nowej pozycji książkowej.

Zaczynamy od najważniejszego. Do sprzedaży trafi tylko 200 sztuk kalendarza na rok 2015. Kalendarz będzie sprzedawany na pikniku kolejowym w Racławicach Śląskich (7-8 czerwca), a dopiero potem w Internecie. Do sprzedaży internetowej trafi tyle egzemplarzy, ile zostanie po pikniku (może być mało). Dlatego jeśli komuś zależy na otrzymaniu kalendarza proszę o rezerwację (wtedy kupi spokojnie przez Internet po pikniku i ma gwarancję, że dostanie kalendarz). Wystarczy napisać do mnie na adres: staszek @ kolejpodsudecka.pl (usuń spacje) i zaznaczyć, ile sztuk kalendarza odłożyć.

Na pikniku kalendarze będę sprzedawał osobiście. Nie kupicie go nigdzie indziej! Cena będzie ustalona na początku czerwca. Na 100% nie więcej niż 25zł z podatkiem Vat za sztukę. Jeśli ktoś kupi więcej kalendarzy to wtedy zniżki.

Osoba, której fotografia znajdzie się w kalendarzu otrzyma zgodnie z obietnicą bezpłatny egzemplarz kalendarza (wysyłka lipiec-czerwiec). Jeśli taka osoba chce dodatkowo zakupić kolejne sztuki, to lepiej jest przed piknikiem zarezerwować. Jeśli osoba, której fotografia jest w kalendarzu będzie na pikniku w Racławicach, proszę o kontakt, to wezmę dla niej kalendarz.

Dodatkowo każda osoba, której zdjęcie będzie w kalendarzu otrzyma książkę o historii kolei w Racławicach Śląskich, wydaną w tym roku (tej książki nigdzie nie można będzie kupić, a będzie ją można przy odrobinie szczęścia zdobyć na pikniku w Racławicach Śląskich - szukajcie naszego stanowiska przy makiecie kolejowej).

Podsumowując: jeśli ktoś ma swoje zdjęcie w kalendarzu, to otrzyma gratis i kalendarz i książkę. Jeśli ktoś wysłał do nas w tym roku zdjęcia, ale jego fotografii nie będzie w kalendarzu, otrzymuje gratis książkę jako nagrodę.

Przy makiecie kolejowej będzie stanowisko naszego serwisu. Będzie można przy nim zdobyć wydania kalendarza na rok 2012, 2014 i nowe na 2015 (nie ma już w sprzedaży kalendarzy 2013). Dodatkowo będą okazjonalne kubki kolejowe (tylko 20 sztuk więc one raczej nie trafią do sprzedaży internetowej).

Jeszcze parę słów o książce. Opisuje ona historię kolei w Racławicach Śląskich oraz historię pikników kolejowych organizowanych na tejże stacji. W publikacji wiele historycznych zdjęć. Jest ona wydawana dzięki dotacji, stąd nie można jej nigdzie sprzedawać. Dlatego tak bardzo ważne jest, by zjawić się 7-8 czerwca w Racławicach Śląskich.

Kalendarz Kolej Podsudecka 2015

Przyszła pora zdradzić Wam, jak będzie wyglądał nasz nowy kalendarz. Po lewej są pierwsze zdjęcia. Dodam, że na okładce widać tylko lokomotywy jakie znajdą się w kalendarzu, a zdjęcia zostały wykadrowane. Oznacza to, że poszczególne strony są inne i nie ma co wyobrażać sobie ich wyglądu na podstawie miniaturek. Ich wygląd jest niespodzianką. Na razie pokazujemy jak wygląda miesiąc styczeń oraz kwiecień. Kiedy kalendarze trafią do sprzedaży internetowej zaprezentujemy więcej.

W tym roku w kalendarzu łączymy historię i czasy obecne. Znajdziecie w nim dwa przepiękne zdjęcia lokomotyw SU46 (w tym jedno sprzed prawie 20 lat). Wreszcie w kalendarzu mamy pociąg relacji Legnica-Katowice. Nie może zabraknąć pociągu pośpiesznego do Jeleniej Góry. Jest też świetne zdjęcie pociągu Regio z bohunem. Trudno wyobrazić sobie kalendarz bez lokomotyw ST43.

Obraz: nowykal3.jpg

Okładka

Okładka: okolice miejscowości Doboszowice. Parowóz Ty2-911 z pociągiem specjalnym zorganizowanym przez niemieckich pasjonatów kolejnictwa zbliża się do Kamieńca Ząbkowickiego. Fotograf: Łukasz Białow. 25 kwietnia 2012r.

Styczeń: lokomotywa SU46-013 z planowym pociągiem osobowym relacji Nysa - Kędzierzyn Koźle podczas postoju na stacji Prudnik (godzina 12:32). 24 grudnia 2001. Fotograf: Paweł Bochenek.

Luty: lokomotywa ST44-1214 z pociągiem nr 163007/6, relacji Kutno Wschód Towarowe - Kłodzko Główne, przejeżdża przez stację Nysa. 4 września 2013. Fotograf: Paulina Zięba.

Obraz: nowykal2.jpg

Miesiąc styczeń

Marzec: szlak Kędzierzyn-Koźle Port - Kędzierzyn Koźle Zachodnie. Lokomotywa ST43 z pociągiem towarowym przejeżdża po remontowanym moście nad Odrą. 28 lipca 2013. Fotograf: Grzegorz Wilga.

Kwiecień: lokomotywa ST43-189 prowadzi próżny skład do Rogożnicy. Szlak Jaworzyna Śląska - Strzegom. Skład uchwycony na "eskach" przez Strzegomiem. 24 kwietnia 2012. Fotograf: Mirosław Synowski.

Maj: parowóz Ty42-24 po naprawie głównej wjeżdża do Racławic Śląskich, na południową stronę dworca kolejowego. 28 czerwca 2013. Fotograf: Krzysztof Wilga.

Obraz: nowykal.jpg

Miesiąc kwiecień

Czerwiec: pociąg "Regio" relacji Nysa-Kędzierzyn Koźle zatrzymuje się w peronach prudnickiej stacji. Lokomotywa SM42-313 prowadzi wagon serii Bmnopux/Bmto, popularny "bohun". 18 czerwca 2013. Fotograf. Paweł Bochenek.

Lipiec: mieszany skład towarowy wyjeżdża na rozkaz (bez podanego semafora) ze stacji w Dzierżoniowie i udaje się w kierunku Piławy Górnej. 30 lipca 2009. Fotograf: Jacek Widawski.

Sierpień:lokomotywa SU45-011 prowadzi pociąg pośpieszny numer 36511 "Śnieżka" relacji Kraków Główny-Kłodzko. Skład opuszcza Otmuchów. 27 sierpnia 2005. Fotograf: Wojciech Gąsior.

Wrzesień: lokomotywa ST43-177 prowadzi skład węglarek relacji Czastary-Kamieniec Ząbkowicki i jedzie szlakiem Nysa-Goświnowice. 3 września 2013. Fotograf: Arkadiusz Niedbała.

Październik: lokomotywa BR232-01 ze składem wiozącym podkłady kolejowe dla spółki PKP PLK wjeżdża do Racławic Śląskich. Pociąg relacji Rogoźnica - Toszek Pólnocny. Fotograf: Krzysztof Wilga.

Listopad: lokomotywa SU46-017 z planowym pociągiem numer 6320 relacji Legnica-Katowice na stacji Mościsko Dzierżoniowskie. 29 września 1996. Fotograf: Martin Imlauf (Cz).

Grudzień: lokomotywa ST43-356 z pociągiem zdawczym TKMSc2270 z Jaworzyny Śląskiej do Dzierżoniowa uchwycona w pobliżu stacji Świdnica Kraszowice. 22 grudzień 2007. Fotograf: Mirosław Synowski.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Niedziela, 11 maja 2014r. godz.: 19:08. Nr wydania: 335/2014

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki