Dodano: Niedziela, 11 maja 2014r. godz.: 17:35. Nr wydania: 334/2014

Za miesiąc piknik kolejowy w Racławicach Śląskich

Już za miesiąc największa impreza w Racławicach Śląskich w tym roku: szósta edycja pikniku kolejowego Koleją po pograniczu polsko-czeskim.

W tym roku hasłem przewodnim jest: piknik kolejowy, oferta aktywnego spędzenia czasu.

Wszystkie atrakcje oraz pełny program przedstawimy Wam w nadciągającym tygodniu. W druku są już plakaty. W tym roku wyszły one wspaniale i wg nas są najpiękniejsze w całej historii imprezy. Także w tym roku będzie można zdobyć publikację książkową opisującą historię kolei w Racławicach Śląskich i historię organizacji pikników kolejowych (rarytas z wieloma zdjęciami). Treść książki przygotowali wspólnie Piotr Kopczyk oraz Stanisław Stadnicki.

Na gości czeka mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Pod każdym względem (także taboru/lokomotyw i pojazdów szynowych) piknik będzie rekordowy. Dzięki wsparciu gminy Głogówek (co w wywiadzie dla Radia Park FM potwierdził burmistrz Andrzej Kałamarz) wyremontowane zostaną dwa pomieszczenia racławickiej stacji: bufet oraz poczekalnia. To nie całe wsparcie ze strony gminy, jest ono większe, ale więcej napiszemy niebawem. W pomoc włącza się także Starostwo Prudnik oraz Fundacja Euro Country. W organizację włączają się ponadto przewoźnicy kolejowy, samorząd wojewódzki oraz Przewozy Regionalne Opole. Oczywiście wszyscy zostaną pełniej opisani w najbliższym czasie.

Na rampie kolejowej pojawi się gigantyczny namiot. W poczekalni makieta kolejowa, ale uwaga: zupełnie inna. Osoby czekające na miniaturowy parowóz z Czech (Maruśka) zapewniamy, że będzie.

Do tego rekordowa będzie ilość występów artystycznych. Nie będzie mogło zabraknąć konkursu plastycznego oraz konkursu zapowiadania pociągów.

Więcej szczegółów już za kilka dni. Odliczanie do imprezy trwa. Przypominamy, że każdy mieszkaniec może pomóc w przygotowaniu terenu dworca do pikniku, zwłaszcza przy wykoszeniu drogi dojazdowej na teren stacji.

Piknik odbędzie się w sobotę i niedzielę 7-8 czerwca.

Obraz: kpp14.jpg

Logotyp tegorocznej imprezy::przecink; autor Stanisław Stadnicki

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Niedziela, 11 maja 2014r. godz.: 17:35. Nr wydania: 334/2014

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki