Dodano: Czwartek, 12 grudnia 2013r. godz.: 22:44. Nr wydania: 311/2013

Po 13 latach wracają pociągi bezpośrednie Świdnica-Wrocław

Po 13 latach Świdnica ponownie uzyska bezpośrednie kolejowe połączenie z Wrocławiem (przez Jaworzynę Śląską). 15 grudnia w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów. Tego dnia w Świdnicy wielkie święto.

Tego dnia każdy kto wsiądzie do pociągu na nowej trasie prawdopodobnie będzie mógł podróżować za darmo jadąc od stacji początkowej do końcowej. Co więcej, na niedzielę 15 grudnia zaplanowano uroczyste otwarcie odrestaurowanego dworca kolejowego w Świdnicy (o godzinie 13:00).

O godzinie 13:01 z Wrocławia do Świdnicy wyjedzie autobus szynowy, który dowiezie do Świdnicy oficjeli i tam, po godzinie 14 dokona się oficjalnego otwarcia obiektu. W uroczystościach udział wziąć mają marszałek woj. dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec oraz prezydent miasta Świdnica Wojciech Murdzek. Po otwarciu okolicznościowe występy i wiele dodatkowych atrakcji.

W pierwszym okresie funkcjonowania nowej trasy przygotowano atrakcyjne zniżki biletowe. Przykładowo za cenę 5zł będzie można przejechać pociągiem całą trasę ze Świdnicy do stolicy Dolnego Śląska. Podróż w obie strony będzie kosztowała tylko 8 złotych. Te promocje dotyczą tylko przejazdów na całej długości trasy.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 12 grudnia 2013r. godz.: 22:44. Nr wydania: 311/2013

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki